Два українські волейбольні клуби гратимуть в іноземних чемпіонатах в наступному сезоні, ще один - під питанням

Два українські волейбольні клуби гратимуть в іноземних чемпіонатах в наступному сезоні, ще один - під питанням

Ексклюзивно
Два українські волейбольні клуби гратимуть в іноземних чемпіонатах в наступному сезоні, ще один - під питанням
. ВК "Прометей"

Українські команди поповнять чемпіонати Чехії та Польщі.

Два українські волейбольні клуби - "Прометей" та "Барком-Кажани" - гратимуть у наступному сезоні в іноземних чемпіонатах. Про це розповів президент федерації волейболу України Михайло Мельник у подкасті "Коментаторська".

Чемпіонати України з волейболу були достроково завершені. На відміну від інших командних видів спорту у них були визначені переможці - ними стали "Епіцентр-Подоляни" (чоловіки) та "Прометей" (жінки).

Читайте також: Чемпіонати України з волейболу не дограватимуть: кого визнали чемпіонами

Дата нового сезону чемпіонатів України з волейболу залишається невідомою, як і список учасників чоловічого та жіночого турнірів. Однак відомо, що частина українських команд виступатиме також і в іноземних чемпіонатах.

Які українські волейбольні клуби гратимуть матчі за кордоном?

За словами Мельника, точно гратимуть за кордоном дві команди: жіночий "Прометей", а також чоловічий "Барком-Кажани".

"Барком-Кажани" ще у травні 2021 року оголосили про свою участь у наступному розіграші Плюс-ліги - елітного дивізіону чемпіонату Польщі з волейболу. А ось жіночий "Прометей" домовився про виступи у жіночому чемпіонаті Чехії уже під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

"Прометей" буде грати у чеській Екстралізі. Так, це офіційно, я лобіював це питання, уже прийшла відповідь від чехів. Основний "Прометей" - 80-90% жіночої збірної України, тренери ті самі. Вони будуть базуватися у Чехії, в місті Кутна Гора. Прометей заявляє 28 гравчинь - одні грають тут, інші там", - сказав Мельник.

"Барком-Кажани" заявлені у Плюс-Лігу польську, ми дали їм дозвіл, надсилали у польську федерацію, що непроти. Ну зараз, я не думаю, що так буде, але якщо вони не заявляться, то будемо відкликати той лист - якщо не визнають нас, то ми їх не визнаємо. Так повинно бути. Є бажання, є можливість - грайте, але це як додатково".

Ще одним українським клубом, який може виступити в іноземному чемпіонаті, є "Епіцентр". За словами Мельника, чемпіон України також планує грати у Польщі, однак у другому дивізіоні місцевої ліги.

"Епіцентр" за непітвердженими даними, буде грати у чемпіонаті Польщі, але не в Плюс-лізі, а у лізі нижче (Перша ліга). Але там досить пристойний рівень", - резюмував Мельник.

Які українські клуби можуть виступати в іноземних чемпіонатах?

На початок