Тест: чемпіонат 1
Тест: чемпіонат 1
У Катарі відмовляють у заселенні в готелі представникам ЛГБТ-спільноти під час ЧС-2022

У Катарі відмовляють у заселенні в готелі представникам ЛГБТ-спільноти під час ЧС-2022

ЗМІ
У Катарі відмовляють у заселенні в готелі представникам ЛГБТ-спільноти під час ЧС-2022
. Фото: AP

Хоча у ФІФА запевняли, що на час турніру представникам ЛГБТ-спільноти не чинитимуть перешкод для відвідування турніру.

Близько 20 катарських готелів, вказаних на офіційному сайті чемпіонату світу-2022, відмовляють у заселенні представникам ЛГБТ-спільноти на час турніру. Про це повідомляє шведське видання SVT.

Чемпіонат світу-2022 відбудеться у Катарі, законодавство якого забороняє одностатеві стосунки. Попри це, президент ФІФА Джанні Інфантіно під час останнього Конгресу організації, що відбувся у Досі, наголошував на тому, що місцева влада сприятиме відвідуванню турнірів усім уболівальникам, зокрема і представникам ЛГБТ-спільнот.

SVT провела власне розслідування, під час якого видання з'ясувало, що у деяких з катарських готелів все ж вдаються до дискримінації. Представникам ЛГБТ-спільнот рекомендують не говорити відкрито про свою орієнтацію під час бронювання номерів. А деякі інші готелі взагалі відмовляють їм у бронюванні.

Загалом на сайті чемпіонату світу доступні для бронювання номерів 69 катарських готелів. SVT отримало відповіді від 59 з них: у трьох отримало категоричні відмови для заселення, тоді як ще у 20 були готові дати дозвіл на бронювання, але рекомендували не "поводити себе як геї".

"З позиції готелю ми не проти, але хочемо вас поінформувати, що перед цим у нас виникали інциденти, коли поліція виводила з номеру громадян Катару, у яких були одностатеві стосунки", - відповіли в одному з готелей Катару.

Катар не уперше отримує звинувачення у порушенні прав людини перед проведенням чемпіонату світу. Раніше країну звинувачували у надмірній експлуатації та високій смертності найманих працівників, які готували спортивні об'єкти до турніру.

Що відомо

  • 30 з 32 учасників чемпіонату світу-2022 вже визначені. Дві збірні визначаться у міжконтинентальних плей-оф, тоді як ще одна команда визначиться за підсумками європейського плей-оф, участь у якому бере і Україна.
  • Відбулося жеребкування фінальної частини чемпіонату світу. Якщо Україна пройде на турнір, то потрапить у групу В - до Англії, США та Ірану.
Читайте також: Результати жеребкування ЧС-2022 з футболу: з ким може зіграти Україна та усі групи
  • Чемпіонат світу-2022 відбудеться в Катарі з 21 листопада по 18 грудня. Турнір уперше прийматиме Катар і уперше він пройде взимку.
На початок