УЄФА відсторонила Росію на один сезон від єврокубкових змагань

УЄФА відсторонила Росію на один сезон від єврокубкових змагань

УЄФА відсторонила Росію на один сезон від єврокубкових змагань
AP

У жодному із чоловічих чи жіночих турнірів росіяни не матимуть представництва.

УЄФА вирішила відсторонити російські клуби від виступів у єврокубках на сезон 2022/23. Про це повідомила пресслужба організації.

Росія уперше отримала покарання від УЄФА ще з початком повномасштабного вторгнення в Україну, яке розпочалося 24 лютого. Тоді УЄФА відсторонила збірну Росії від виступу у плей-оф відбору чемпіонату світу-2022 і таким же чином покарала московський "Спартак" у плей-оф Ліги Європи.

Тепер ж УЄФА ухвалила рішення на наступний сезон 2022/23. Згідно нього жоден із російських клубів не зможе виступити у єврокубках.

У рішенні УЄФА відносно єврокубків вказано, що воно розповсюджується як на чоловічі, так і жіночі турніри. Таким чином, Росія не буде представлена у чоловічій та жіночій Лізі чемпіонів, а також у Лізі Європи, Лізі конференцій, Юнацькій лізі УЄФА у сезоні 2022/23.

За сезон 2022/23 Росія отримає найнижчий коефіцієнт у таблицю за останні п'ять років. Для чоловіків він складатиме 4.333, для жінок - 1.750.

На сезон 2022/23 Росію мали представляти вісім команд: п'ять клубів у чоловічих єврокубкових турнірах, дві - у Юнацькій лізі УЄФА та ще одна у жіночій Лізі чемпіонів.

Це не єдине покарання від УЄФА відносно російських команд на 2022 рік. Крім недопущення російських футбольних клубів у єврокубки, європейська футбольна асоціація також покарала Росію у наступних футбольних турнірах:

  • Ліга націй: недопущення до розіграшу турніру 2022/23. Відповідно, Росія посідає останнє місце і гратиме у Лізі С у наступному розіграші 2024/25.
  • Жіноче Євро-2022: Росію позбавили права зіграти у фінальній частині турніру, замість неї виступить Португалія, яку росіянки обіграли у плей-оф.
  • Відбір на жіночий ЧС-2023: усі результати Росії на турнірі, зіграні у відборі, анулюються. Крім цього, росіянки не зіграють заключні матчі кваліфікації.
  • Чоловічий відбір на Євро-2023 серед команд U21: усі результати Росії U21 на турнірі, зіграні у відборі, анулюються. Крім цього, росіяни не зіграють заключні матчі кваліфікації.

Також Росія отримала покарання і у футзальних турнірах. Зокрема, росіянок дискваліфікували з фінальної частини Євро з футзалу (їх замінить Угорщина), а також з відбору на наступне жіноче футзальне Євро.

Крім покарання команд, Росія отримала заборону на подавання заявок на наступні чемпіонати Європи - у 2028 та 2032 роках.

Що відомо

  • Крім відсторонення команд, попереднім рішенням УЄФА позбавила Росію права приймати фінал Ліги чемпіонів з футболу.
  • Раніше президент УЄФА Александр Чеферін зазначав, що організація не буде позбавляти Росію членства. Рішення, прийняте УЄФА 2 травня, також цього не передбачає.
На початок