Гравець російської кіберкоманди Virtus.pro намалював символ "Z" під час гри Dota 2. Команду дискваліфікували

Гравець російської кіберкоманди Virtus.pro намалював символ "Z" під час гри Dota 2. Команду дискваліфікували

Гравець російської кіберкоманди Virtus.pro намалював символ "Z" під час гри Dota 2. Команду дискваліфікували
Скріншот

Що взагалі сталося.

Російську кіберспортивну команду Virtus.pro дискваліфікували з турніру DPC-ліги Східної Європи через інцидент, що відбувся під час матчу за участі її гравця Івана "Pure" Москаленка.

З квітня Virtus.pro грають на міжнародних турнірах під тегом Outsiders. Це було пов'язано з недопущенням основної організації до участі у багатьох кіберспортивних турнірах через зв'язки з урядом Росії.

З "оновленою" назвою Virtus.pro провів матч проти команди Mind Games, у склад якої входять два українські гравці - Данило "Bignum" Шеховцов та Семен "CemaTheSlayer" Кривуля. Матч між командами закінчився перемогою 2:0 на користь Virtus.pro.

Проте замість перемоги Virtus.pro отримав дискваліфікацію. І усе через дії гравця своєї команди.

Що сталося?

Під час матчу проти MindGames Pure намалював на міні-карті (розміщується внизу) літеру "Z".

Через кілька секунд партнери Pure по Virtus.pro намагалися зафарбувати літеру, яку він намалював. Проте коментатори трансляції встигли звернути на це увагу.

Після перемоги Virtus.pro організатори DPC-ліги почали розслідування інциденту. Тоді як сам гравець, відповідаючи на запитання, навіщо це зробив, стверджував, що це "просто літера".

"На карті не можна малювати чи що? Я навіть не думав, коли малював, що ця літера вийде. І не говорив ніколи свою позицію про цю ситуацію".

Користувачі не повірили Pure, на що він запропонував одному з них "піти і забанити цю літеру". Тоді як коментатор матчу Дмитро DROOG Чумаченко засудив дії гравця.

"Друзі, я нагадую, що поки кіберспорт знаходиться поза політикою, у моєму рідному місті Маріуполь близько 20 тисяч жителів загинули. Загинули, тоді як поблизу міста множаться братські могили під логотипом, який подобається малювати "непорозумінню" на Pure на міні-мапах під час офіційних матчів та під час того, коли всі ці жахливі події відбуваються в нашій країні. Кіберспорт залишається поза політикою? Окей, велике спасибі", - сказав коментатор.

Що відбулося далі?

Через годину після "неофіційного" пояснення Pure прокоментував, що сталося на його думку. І запевнив, що нікого не хотів ображати тим, що намалював цю літеру.

"Під час тривалої паузи ми з хлопцями спілкувалися і малювали на міні-мапі. Коли ми зрозуміли, що вийшло у мене, одразу почали це зафарбовувати. Мені не хотілося когось образити чи якось зачепити. Це вийшло повністю несвідомо. Усім миру", - пояснив Pure.

Попри вибачення, організатори змагань вирішили покарати Virtus.pro. Команду відсторонили від змагань, а на турнірі DPC-ліги Східної Європи їхнє місце посіли саме Mind Games.

Що відомо

  • Virtus.pro - найвідоміша російська кіберспортивна команда, що була заснована ще у 2003 році та входить у топ-5 світі за сумою виграних призових.
  • На останньому турнірі The International з Dota 2 Virtus.pro розділили п'яте-шосте місце, вигравши 1.4 млн доларів призових.
  • Крім Dota 2, Virtus.pro мають команди і в інших кіберспортивних дисциплінах, зокрема Counter-Strike: Global Offensive.
На початок