Збірна України з біатлону назвала склад команди "А" на підготовку до сезону 2022/23

Збірна України з біатлону назвала склад команди "А" на підготовку до сезону 2022/23

Збірна України з біатлону назвала склад команди "А" на підготовку до сезону 2022/23
Biathlon.com.ua

Список біатлоністів основної команди "А" зменшився через війну в Україні.

Федерація біатлону України визначилася зі складом команди "А", яка готуватиметься до наступного сезону 2022/23. Про це повідомляє Biathlon.com.ua.

Сезон 2022/23 є постолімпійським. Перед ним збірна України виступила на Олімпійських іграх у Пекіні, однак закінчила змагання без нагород.

Після Олімпіади-2022 Росія розпочала повномасштабну війну в Україні. Через неї українці не змогли закінчити сезон на етапах Кубка світу та Кубку IBU.

Відбулися зміни і у тренерському штабі жіночої збірної України. Урош Велепець, який тренував команду, перейшов у табір збірної Німеччини. Натомість Юрай Санітра продовжує працювати з чоловічою збірною.

Читайте також: "Дуже важко піти". Урош Велепець – про причину переходу з України в Німеччину та післявоєнний біатлон в Україні

Ім'я нового головного тренера жіночої збірної України з біатлону залишається невизначеним. Проте склад біатлоністок та біатлоністів, які готуватимуться у складі команди "А" вже відомий.

Хто увійшов у склад команди "А"?

Склад команди "А" включає у себе 11 біатлоністів (ще одного у чоловічій команді планують визначити згодом). Його скоротили до 12 у зв'язку із зменшенням фінансування, яке було спричинене повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

  • Жінки: Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Ірина Петренко, Анастасія Меркушина, Юлія Журавок
  • Чоловіки: Дмитро Підручний, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Артем Прима, Тарас Лесюк

На шосте місце у складі чоловічої команди претендують два біатлоністи: Артем Тищенко та Денис Насико. Остаточне рішення головний тренер чоловічої команди Юрай Санітра ухвалить згодом після консультації зі старшим тренером команди "Б" Миколою Зоцем.

У порівнянні з олімпійським сезоном 2021/22, у складі команди "А" України відбулися одразу кілька змін:

  • Катерина Бех не увійшла у склад - вона стала однією з чотирьох натуралізованих росіянок, яких виключили звідти.
Читайте також: Три натуралізовані росіянки виключені зі складу збірної України з біатлону
  • Не пройшли у склад команди "А" також Руслан Ткаленко і Анна Кривонос. Натомість туди потрапила Юлія Журавок, яка востаннє змагалася на рівні Кубка світу ще у сезоні 2018/19.
  • Відсутні у складі команди "А" Валентина і Віта Семеренко - раніше державний тренер Євген Колупаєв розповідав, що біатлоністки "будуть у списках збірної", але поставив під питання їхнє продовження кар'єри. Перед олімпійським сезоном вони також були поза основним складом, проте у підсумку виступали на Кубку світу. А Валентина Семеренко ще й увійшла до складу збірної України на Олімпіаду-2022.

Що відомо

  • У середині квітня президент федерації біатлону України Володимир Бринзак оголосив, що не балотуватиметься на наступний термін. При цьому він залишиться в організації на час дії воєнного стану в Україні.
  • Бажання балотуватися у президенти федерації біатлону України висловлював лідер чоловічої збірної України Дмитро Підручний. При цьому він говорив, що у разі обрання буде змушений закінчити кар'єру як спортсмен.
Читайте також: Дмитро Підручний балотуватиметься на посаду президента Федерації біатлону України
  • У сезоні 2021/22 Україна здобула лише одну медаль на рівні Кубка світу з біатлону - Артем Тищенко та Дар'я Блашко стали бронзовими призерами одиночної естафети.
На початок