"Їж менше "суші", тоді зможеш відкласти". Українка Оксана Шишкова - про заробітки паралімпійців

"Їж менше "суші", тоді зможеш відкласти". Українка Оксана Шишкова - про заробітки паралімпійців

Ексклюзивно
"Їж менше "суші", тоді зможеш відкласти". Українка Оксана Шишкова - про заробітки паралімпійців
. twitter.com/ParaSnowSports

Попри велику кількість нагород, українка все ще має проблеми з фінансуванням.

Оксана Шишкова - харківська параатлетка, що спеціалізується на біатлоні та лижних гонках. Зі своєї третьої Паралімпіаді, що пройшла у 2022 році в Пекіні, спортсменка привезла одразу п'ять медалей - три "золота" та два "срібла". До цього в її активі було вже 10 нагород із двох Паралімпіад. Але, як зізналась Оксана в коментарі для Суспільне Спорт, такі результати ледь приваблюють спонсорів.

Читайте також: Українка Шишкова увійшла у топ-3 найтитулованіших медалісток Паралімпіади-2022

Зокрема, лише взимку минулого року вона розпочала партнерство з VisaОдна з найбільших світових платіжних систем, спонсор Олімпійських і Паралімпійських ігор. та стала її амбасадором. Однак до цього жоден український паралімпієць, що спеціалізується на зимових видах спорту, не мав подібного спонсора та контракту.

"Я дуже хочу показати, що з нами можна працювати і дуже хочу, щоб ці контракти пропонували і моїм колегам зі збірної. Я з ними [з Visa] ніколи не сперечалась, робила все, як вони просили. Думаю, якщо я їм сподобаюсь, то є всі шанси, що ще когось оберуть. Вважаю, що українські спортсмени повинні мати спонсорів, бо в Україні з цим дуже важко. Я питала в іноземних спортсменів-паралімпійців, а в них усіх є спонсори. Це допомагає їм купляти те, чого їм не вистачає.

У них там багато компаній-партнерів. Я не пам’ятаю навіть усіх назв. Знаю, що в Оксани Мастерс, наприклад, теж контракт із Visa. Знаю, що декого підписала лижна компанія Fischer. У такому випадку спортсменам дають і взуття, і лижі. Це дуже класно", - розповіла чемпіонка та призерка Паралімпійських ігор.

Водночас спортсменка відзначила, що українські параатлети отримують допомогу від Національного комітету спорту інвалідів України. Але цього замало, адже впродовж паралімпійського циклу можуть виникати додаткові потреби в екіпіруванні чи загалом у тренувальному процесі, що не завжди можна забезпечити за рахунок державних коштів.

"Нам, авжеж, допомагає Паралімпійський комітет. Він завжди нас вдягає на Паралімпійські ігри. Але протягом чотирьох років ми все одно собі щось докупляємо - лижі, палки тощо. Не все ж наша держава може надавати безкінечно. Тому ми витрачаємо і свої кошти - це нормально. Хто не може собі дозволити, тому, авжеж, важче. Завжди кажу: «Їж менше всіляких суші, тоді зможеш відкласти на те, що треба». Тобто завжди можна десь зекономити, щоб, наприклад, потім придбати необхідні лижі і показати результат. А там уже, як покажеш результат, то можна і контракт продовжити", - зауважила українська паралімпійка.

Наостанок Оксана Шишкова підкреслила, що в багатьох людей складається хибне враження, що параатлети добре заробляють. Однак, за словами титулованої паралижниці і парабіатлоністки, дохід паралімпійців суттєво відрізняється від того, що отримують спортсмени без фізіологічних порушень.

"Багато людей при владі вважають, що паралімпійцям дуже легко. Але вони мають розуміти, що ми бігаємо такі самі гонки, як і здорові люди, олімпійці. У гонок той же кілометраж, ми так само тренуємось по два рази на день, у нас є зарядки. Але при цьому кожен із нас ще має певне фізіологічне захворювання. Але, незважаючи на це, ми все одно боремось до останнього. І вони [люди] вважають, що в нас ще багато грошей. Це взагалі неправда. Здорові люди думають, що ми мільйони отримуємо. Коли вони чують, скільки насправді ми отримуємо, то починають вибачатись. Це дуже нас ображає", - резюмувала Оксана.

Хто така Оксана Шишкова?

  • 30-річна паралімпійська спортсменка з Харкова, що спеціалізується на біатлонних і лижних гонках.
  • Оксана Шишкова виступає в класі спортсменів із порушенням зору.
  • За кар'єру українка виграла 5 золотих, 4 срібні та 5 бронзових медалей зимових Паралімпійських ігор. Загалом українська паралімпійка виступала на Іграх у 2014, 2018 і 2022 роках.
  • На Іграх-2022 у Пекіні Шишкова повторила особистий рекорд за кількістю здобутих медалей - 5 нагород, а також уперше в кар'єрі виграла одразу три "золота".
  • У заліку мультимедалістів Паралімпіади-2022 українська спорстменка посіла третє місце. Поступилася українка лише норвезькому гірськолижнику Єсперу Педерсену, а також американці Оксані Мастерз - лижниці, що народилася в Україні.
Читайте також: Збірна України оновила рекорд за "золотом" на Паралімпійських Іграх
На початок