Українська пара без підготовки і в тренувальній формі змогла вийти у фінал ЧС з фігурного катання

Українська пара без підготовки і в тренувальній формі змогла вийти у фінал ЧС з фігурного катання

Українська пара без підготовки і в тренувальній формі змогла вийти у фінал ЧС з фігурного катання
AP

Українці уперше виступили під нову музику.

Збірна України змогла подолати ритмічний танець в танцях на льоду на чемпіонаті світу з фігурного катання. Для проходу в довільну програму потрібно було потрапити у топ-20 найкращих, усього на чемпіонаті світу виступала 31 пара.

Україну представляла пара Олександри Назарової та Максима Нікітіна - вони ще в лютому змагалися на Олімпіаіді-2022, а тоді повернулися до Харкова, де пережили початок війни. Назаровій вдалося виїхати з міста, тоді як Нікітін більш ніж три тижні провів у Харкові під постійними обстрілами російських військ.

Читайте також: Велике інтерв'ю Максима Нікітіна про зруйнований Харків та війну в Україні

Зрештою, Нікітін теж покинув Харків та зміг дістатися чемпіонату світу. Як і інші представники України, у танцювальної пари не було необхідного костюму для виступу. Тож Назарова та Нікітін виступали не лише без підготовки, але й у тренувальній формі.

До того ж, Олександра та Максим уперше танцювали під нову мелодію. За основу була взята пісня Джамали "1944", також була вставка "Ой у лузі червона калина" у виконанні Андрія Хливнюка.

Читайте також: Українець Шмуратко у тренувальній футболці виступив на ЧС з фігурного катання і пройшов у фінал
  • Повне відео виступу Олександри Назарової та Максима Нікітіна

Трибуни гучно привітали українських фігуристів до і під час виступу. Чимало глядачів взяли із собою українських прапорів і дістали їх під час виступу Назарової та Нікітіна.

Україна прапори
AP

За свій виступ Назарова та Нікітін отримали оцінку 67.70 балів. Цей результат у підсумку став 16-м і достатнім для виходу у фінал.

Після виступу Назарова та Нікітін дали коментар, у якому звернули увагу на важливість їхньої участі на чемпіонаті світу. Нікітін присвятив виступ всім українцям через вторгнення Росії.

"Цей виступ був не лише для нас, але й для усіх українців. Сподіваємося, що підтримка від усіх глядачів на трибунах допоможе всій країні. Ми залишили Україну машиною (упродовж восьми днів ми подолали 600 км). Багато людей виїжджають, тож це зайняло трохи часу. Потім ми відлетіли з Варшави у Монпельє, це було неважко".

"Це непростий час. Не лише для України, але й для всього світу. Хочемо сказати усьому світу бути обачними, оскільки російський фашизм може досягти інших країн".

А ось Назарова відзначила музику, під яку вона з Нікітіним виконала програму. Пісня "1944" авторства Джамали була присвячена депортації кримськотатарського народу радянською владою під час Другої світової війни.

"Ця музика надає можливість Україні не здаватися. Ми просимо усіх людей не здаватися та підтримувати один одного".

Що відомо

  • Назарова та Нікітін всьоме виступили на чемпіонаті світу з фігурного катання. І всьоме змогли вийти у фінал змагань (найкращий результат - 15-е місце у сезонах 2016/17 та 2017/18).
  • Переможцями за підсумками ритмічного танцю стали французи Ґабріелла Пападакіс і Ґійом Сізерон. Першу частину танців на льоду вони закінчили з результатом 92.73 бали, оновивши власний світовий рекорд, встановлений на Олімпіаді.
На початок