Збірна України з боротьби виступить на Євро лише у складі жіночої команди

Збірна України з боротьби виступить на Євро лише у складі жіночої команди

Збірна України з боротьби виступить на Євро лише у складі жіночої команди
AP

Чоловіча збірна залишиться в Україні.

Збірна України з боротьби виступить на чемпіонаті Європи в обмеженому складі. Обидві чоловічі команди (вільна та греко-римська боротьба) не будуть представлені на турнірі.

Чемпіонат Європи з боротьби у 2022 році прийматиме Будапешт. Перший день змагань відбудеться у понеділок, 28 березня.

На Євро з боротьби розігруються комплекти нагород у трьох видах: вільній боротьбі (чоловіки та жінки), а також греко-римській (чоловіки). Проте Україна буде представлена лише в одному.

Президент федерації України з вільної боротьби Юрій Копитько на своїй сторінці у Facebook розповів, що на турнір у Будапешт відправиться лише жіноча команда. А чоловіча залишиться в Україні через повномасштабне вторгнення РФ.

"Спільно з чоловічою збірною з вільної боротьби прийняли рішення, що вони повинні залишатись у своїй рідній країні та захищати її. Зараз ми боремось за свободу та незалежність всієї України. А боротьбу на килимі відновимо після перемоги, і вона уже близько. Натомість жіноча збірна вже близько тижня знаходиться у Будапешті та посилено тренується, щоб показати якнайкращі результаті на чемпіонаті", - зазначив Копитько.

У заявці на турнір зазначається, що Україна буде представлена у складі десяти борчинь - тобто у кожній ваговій категорії.

  • Склад збірної України на Євро з боротьби: Наталія Клівчуцька (до 50 кг), Лілія Маланчук (до 53 кг), Олександра Хоменець (до 55 кг), Аліна Грушина-Акобія (до 57 кг), Соломія Вінник (до 59 кг), Ілона Прокопевнюк (до 62 кг), Тетяна Рижко (до 65 кг), Алла Белінська (до 68 кг), Анастасія Алпєєва (до 72 кг), Романа Вовчак (до 76 кг)

Змагання з жіночої боротьби відбудуться 30 березня - 1 квітня. 31 березня - 1 квітня - медальні виступи.

Що відомо

  • На Євро-2021 Україна здобула 13 медалей і посіла третє місце у медальному заліку.
  • Шість борчинь з десяти здобували нагороди на рівні дорослих чемпіонатів світу та Європи. Наталія Клівчуцька, Лілія Маланчук, Анастасія Алпєєва та Романа Вовчак вигравали медалі на юніорському або молодіжному рівні.
На початок