Кубок світу з біатлону: хто став переможцем сезону і кому дісталися Глобуси у кожній дисципліні

AP

Чим закінчився сезон Кубка світу з біатлону.

Сезон 2021/22 Кубка світу з біатлону офіційно завершенно. В останній змагальний день спортсмени боролися за Малі кришталеві глобуси у масстартах серед чоловіків та жінок - саме ці гонки закривали програму сезону Кубка світу.

В останній змагальний день дебютні кришталеві глобуси здобули француженка Жюстін Бреза-Буше та норвежець Зіверт Баккен. Але боротьба за Великий кришталевий глобус та решту Малих кришталевих глобусів була

Чоловічий Кубок світу: переможці

• Великий кришталевий глобус: Кантен Фійон-Майє

Фійон-Майє уперше виграв Великий кришталевий глобус. Та перервав серію з трьох поспіль перемог норвежця Йоганнеса Бьо, який достроково закінчив сезон після п'яти медалей на Олімпіаді-2022.

Великий кришталевий глобус підкорився Фійону-Майє ще на передостанньому етапі в Отепяя, коли він виграв боротьбу у співвітчизника Емільєна Жаклена. А під кінець сезону найближчим переслідувачем француза став норвежець Штурла Легрейд - його Фійон-Майє випередив з перевагою у 248 очок.

Фійон-Майє
AP

Найкращим з українців - Дмитро Підручний - закінчив сезон на 37-му місці, набравши 148 очок. Проте через повномасштабне вторгнення Росії в Україну Підручний не провів усі гонки на турнірі.

1. Кантен Фійон-Майє (Франція) - 984
  2. Штурла Легрейд (Норвегія) - 736
  3. Себастьян Самуельссон (Швеція) - 717
  4. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія) - 708
  5. Емільєн Жаклен (Франція) - 706
  • Малі кришталеві глобуси - Кантен Фійон-Майє (спринт, гонка переслідування), Тарьєй Бьо (індивідуальна гонка), Зіверт Баккен (масстарт)

Усі особисті дисципліни розібрали між собою представники Франції та Норвегії. У сезоні 2020/21 усі Малі кришталеві глобуси здобували представники Норвегії.

Тарьєй Бьо за підсумками сезону 2021/22 зміг здобути усі Малі кришталеві глобуси у кар'єрі - йому не вистачало саме глобусу у індивідуальній гонці. Фійон-Майє до Великого кришталевого глобусу додав ще й глобуси у спринті та гонці переслідування.

• Залік до 25-ти років - Штурла Легрейд

Штурла Легрейд вдруге поспіль став переможцем у заліку до 25 років. У "молодіжному" заліку він випередив шведа Себастьяна Самуельссона - обидва спортсмени увійшли у топ-3 заліку.

• Великий кришталевий глобус: Марте Олсбю Ройзеланд

Перемогу у боротьбі за Великий кришталевий глобус Ройзеланд здобула за одну гонку до кінця. Результат у масстарті забезпечив їй перемогу над шведкою Ельвірою Еберг - головною конкуренткою за нагороду.

Для Ройзеланд це перший Великий кришталевий глобус у кар'єрі. У сезоні 2020/21 Марте посіла друге місце, поступившись лише співвітчизниці Тіріл Екгофф.

Як і Кантен Фійон-Майє, Ройзеланд стала однією з найтитулованіших спортсменок сезону. На Олімпіаді-2022 вона виграла п'ять медалей і загалом 12 разів підіймалася на найвищу сходинку п'єдесталу.

Найкращою з українок стала Юлія Джима, яка посіла 41-е місце. Як і представники чоловічої збірної, сезон для неї було закінчено достроково через вторгнення РФ.

1. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія) - 957
  2. Ельвіра Еберг (Швеція) - 823
  3. Ліза Тереза Гаузер (Австрія) - 684
  4. Ганна Еберг (Швеція) - 661
  5. Анаїс Шевальє-Буше (Франція) - 642
  • Малі кришталеві глобуси - Марте Олсбю Ройзеланд (спринт та гонка переслідування), Жюстін Бреза-Буше (масстарт), Маркета Давідова (індивідуальна гонка)

Марте Олсбю Ройзеланд повторила результат Тіріл Екгофф у сезоні 2020/21: крім Великого кришталевого глобусу, норвежка стала переможницею і у боротьбі за малі глобуси у спринті та переслідуванні.

Ще два глобуси здобули чешка Маркета Давідова та француженка Жюстін Бреза-Буше, яка вирвала нагороду завдяки перемозі в останній жіночій гонці сезону.

• Залік до 25-ти років - Ельвіра Еберг

Беззаперечну перемогу у боротьбі у заліку здобула шведка Ельвіра Еберг. 23-річна шведська біатлоністка з перевагою у 263 очки випередила Маркету Давідову.

Ельвіра Еберг проводила третій сезон у кар'єрі на рівні Кубка світу з біатлону. Саме у сезоні 2021/22 шведка здобула перші особисті перемоги у кар'єр

Командні дисципліни: естафети та Кубок націй

І чоловічий, і жіночий Кубок націй виграла Норвегія. Переможна серія норвежців продовжується вже четвертий сезон поспіль.

Україна через неучасть у заключних гонках сезону вибула за межі топ-10. Чоловіча команда фінішувала 15-ю, жіноча - 14-ю.

• Чоловіча естафета: Норвегія

У чоловічій естафеті Норвегія обійшла Францію з перевагою лише у 37 очок. Топ-3 замкнула Німеччина.

Чоловіча збірна України замкнула топ-10 естафетного заліку. Лише на одне очко українську команду випередила Білорусь, яку відсторонили через участь у вторгненні РФ.

• Жіноча естафета: Швеція

Напружена боротьба між Швецією та Норвегією закінчилася на користь шведської команди з перевагою у вісім очок. Топ-3 замкнула Франція.

Жіноча збірна України замкнула лише топ-15 заліку. Українки набрали 133 очки і поступилися Польщі сімома очками.

• Змішані естафети: Норвегія

Перевага між Норвегією та Швецією, яка фінішувала другою, також виявилася мінімальною - лише 14 очок. Топ-3 замкнула Франція.

Одиночний мікст - єдина гонка, де Україна здобула медалі у сезоні Кубка світу 2021/22 - вдалося це Дар'ї Блашко та Артему Тищенку. Попри це, Україна посіла лише 22-е місце у заліку змішаних естафет.