"Хотів стрибнути для них також". Італійський атлет Тамбері яскраво підтримав Україну на ЧС

"Хотів стрибнути для них також". Італійський атлет Тамбері яскраво підтримав Україну на ЧС

"Хотів стрибнути для них також". Італійський атлет Тамбері яскраво підтримав Україну на ЧС
AP

Легкоатлет здобув "бронзу" на чемпіонаті світу, але запам'ятався активною підтримкою України.

Джанмарко Тамбері - один із лідерів з легкої атлетики у світі. Італійський легкоатлет на Олімпіаді-2020 здобув "золото" у стрибках у висоту.

Тамбері у минулому тріумфував на світових змаганнях у приміщенні. У 2016 році він став чемпіоном світу, у 2019-му - чемпіоном Європи. А на останньому Євро, яке відбулося у 2021 році, зупинився у кроці від нагороди, ставши лише срібним призером.

Не зміг Тамбері здобути "золото" і на чемпіонаті світу, що закінчився у Белграді. Італійський легкоатлет закінчив змагання з бронзовою нагородою, яку розділив з новозеландцем Гемішем Керром.

Ще перед змаганнями Тамбері запам'ятався яскравою підтримкою України. Під час оголошення учасників італійський легкоатлет вийшов у синьо-жовтій масці.

На правій руці Тамбері вийшов з синьо-жовтою наліпкою та прізвищами двох українських стрибунів у висоту: Богдана Бондаренка та Андрія Проценка, з якими змагався на багатьох міжнародних турнірах.

Бондаренко Проценко
AP

Після виступу на чемпіонаті світу Тамбері коротко пояснив свою позицію.

"Дуже радий, що здобув "бронзу" на чемпіонаті світу. Це був непростий турнір. Данина Бондаренку та Проценку? Хотів стрибнути і для них також", - сказав італійський легкоатлет.

Що відомо

  • На чемпіонаті світу Україна була представлена в обмеженому складі з шести легкоатлеток.
  • Попри усічений склад, українські легкоатлетки здобули дві нагороди: "золото" Ярослави Магучіх (стрибки у висоту) та "срібло" Марини Бех-Романчук (потрійний стрибок).
На початок