Француженка Бреза-Буше - переможниця останньої жіночої гонки Кубка світу: результат масстарту

Француженка Бреза-Буше - переможниця останньої жіночої гонки Кубка світу: результат масстарту

Француженка Бреза-Буше - переможниця останньої жіночої гонки Кубка світу: результат масстарту
AP

Чим закінчився жіночий сезон у біатлоні.

Останньою жіночою гонкою етапа Кубка світу 2021/22 став жіночий масстарт. Участь у ньому взяли 30 найкращих біатлоністок: топ-25 загального заліку, а також п'ять найкращих спортменок за підсумками виступів в Осло.

Жіночий масстарт в Осло мав визначити останню володарку Малого кришталевого глобусу. Перед гонкою у Норвегії лідеркою була італійка Доротея Вірер, проте її перевага над шведкою Ельвірою Еберг складала лише три очки. Загалом шанси на перемогу зберігали й низка інших спортсменок: француженки Анаїс Шевальє-Буше, Жюстін Бреза-Буше, Жюлія Сімон та інші, але багато чого залежало саме від результату цієї гонки.

Вірер та Еберг вели боротьбу між собою упродовж усієї гонки. Після перших двох вогневих рубежів італійка випереджала шведку лише з перевагою у чотири секунди. А лідерство захопила австрійка Ліза Тереза Гаузер.

На першій "стійці" Вірер збільшила відставання від Еберг до восьми секунд, але відпустила вперед Гаузер. За умов чистої стрільби саме австрійка могла б виграти останню гонку сезону.

Проте на останньому вогневому рубежі Гаузер припусталася однієї хиби і пропустила вперед Жюстін Бреза-Буше. Француженка не закрила по одній мішені на перших двох вогневих рубежах, але на "стійках" закрила 10/10 і завдяки хибам суперниць, змогла вийти на перше місце.

На останньому колі Бреза-Буше не лише втримала перевагу над Гаузер, але й збільшила її. І стала переможницею останньої гонки сезону. Австрійка ж взагалі програла боротьбу за топ-6 та фінішувала восьмою.

Саме завдяки перемозі в Осло Бреза-Буше ще й стала володаркою Малого кришталевого глобусу. Вона випередила Еберг лише з перевагою у два очки - 162 проти 160.

Кубок світу. Осло. Масстарт (жінки): результати гонки

  1. Жюстін Бреза-Буше (Франція, 1+1+0+0) 35:20.8
  2. Франциска Пройсс (Німеччина, 0+1+0+1) +7.8
  3. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія, 0+1+0+1) +8.6
  4. Лінн Перссон (Швеція, 0+0+1+1) +13.6
  5. Ельвіра Еберг (Швеція, 0+0+1+1) +13.7
  6. Інгрід Тандреволл (Норвегія, 1+0+0+1) +14.1
На початок