Марина Бех-Романчук здобула "срібло" для України на ЧС з легкої атлетики у потрійному стрибку

Марина Бех-Романчук здобула "срібло" для України на ЧС з легкої атлетики у потрійному стрибку

Марина Бех-Романчук здобула "срібло" для України на ЧС з легкої атлетики у потрійному стрибку
AP

Топрезультат українки у "непрофільному" виді спорту.

Останній змагальний день на чемпіонаті світу з легкої атлетики у приміщенні розпочався для України з виступу Марини Бех-Романчук. Українська стрибунка останньою розпочинає виступи на турнірі.

Загалом Бех-Романчук має виступити упродовж одного змагального дня у двох дисциплінах: потрійному стрибку та стрибках у довжину. Першим для української легкоатлетки мали стати змагання у потрійному стрибку.

Перед чемпіонатом світу Бех-Романчук змагалася на внутрішніх турнірах у потрійному стрибку. І встановила особистий рекорд: у Сумах 26-річна легкоатлетка стрибнула на 14.34 метри.

Бех-Романчук виконала перший стрибок близько з особистим рекордом - 14.28 метри. І з цим результатом йшла у топ-5, хоча відставала від третьої позиції, яку займала представниця Домініканської республіки Теа Лафон, на 27 сантиметрів. Лідеркою йшла головна претендентка на перемогу - Юлімар Рохас ще першим стрибком на 15.19 метрів суттєво відірвалася від суперниць.

У наступних двох спробах Бех-Романчук не покращила свій результат, а ситуація для неї змінилася. Українку випередили ще три стрибунки, проте у топ-8 вона втрималася, отримавши шанси на ще три спроби.

Наступні дві спроби Бех-Романчук закінчила без результату через заступи. І мала лише один стрибок для покращення результату.

Однак останній стрибок Бех-Романчук виконала з найкращим результатом у кар'єрі і піднялася на друге місце! Українка стрибнула на 14.74 метри і очікувала виступів від інших спортсменок. Покращити результат вдалося лише ямайці Вільямс, але навіть він не дозволив їй випередити Бех-Романчук.

Чемпіонкою світу у потрійному стрибку все ж стала Юлімар Рохас. Причому останнім стрибком на 15.74 метри венесуелка ще й побила світовий рекорд, який тримався 18 років.

Потрійний стрибок. Фінал (жінки)

  1. Юлімар Рохас (Венесуела) 15.74 метрів
  2. Марина Бех-Романчук (Україна) 14.74 метрів
  3. Кімберлі Вільямс (Ямайка) 14.62 метрів
На початок