"Думки про тренування були відсутні". Марина Бех-Романчук - про вторгнення РФ і підготовку до ЧС

"Думки про тренування були відсутні". Марина Бех-Романчук - про вторгнення РФ і підготовку до ЧС

"Думки про тренування були відсутні". Марина Бех-Романчук - про вторгнення РФ і підготовку до ЧС
. AP

Що сказала українська легкоатлетка.

Марина Бех-Романчук - одна з лідерок збірної України у легкій атлетиці. 26-річна легкоатлетка у 2021 році здобула "золото" на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у приміщенні, і тоді ж виступила на других для себе Олімпійських іграх, посівши п'яте місце.

2022 рік Бех-Романчук розпочала з двох міжнародних турнірів у Франції та Великій Британії, де не показала результат, після чого повернулася в Україну. А вже 24 лютого, разом з іншими громадянами України, підверглася повномасштабному вторгненню Росії, яке триває 23-у добу.

Читайте також: Війна Росії проти України. День двадцять третій. Онлайн

Тривалий час Бех-Романчук перебувала на Хмельниччині, проте згодом відновила підготовку до чемпіонату світу в приміщенні, що розпочинається 18 березня у сербському місті Белград. І стала однією з шести українських легкоатлеток, що змогли відправитися на турнір.

Перед стартом змагань Бех-Романчук дала інтерв'ю Федерації легкої атлетики України, у якому розповіла, як саме "зустріла" війну, а також про умови, в яких готувалася до змагань. На чемпіонаті світу Бех-Романчук, окрім профільних для себе стрибків у довжину, також змагатиметься у потрійному стрибку.

“У ту ніч я тихо й мирно спала в своєму ліжку, а мій чоловікплавець Михайло Романчук- 2-разовий призер Олімпіади-2020 перебував на тренувальному зборі в Броварах. Для мене це був неабиякий стрес, адже Бровари були одним з перших міст, по яких нанесли удари. Коли все почалося, думки бодай про якусь підготовку чи тренування були повністю відсутні. Це війна. В цей час ти хвилюєшся за рідних, близьких знайомих. Тоді багато хто зі спортсменів був у Сумах, Харкові. Намагалася до всіх зателефонувати, дізнатися, яка в них ситуація”.

“В нашому місті [Хмельницькому] більш-менш спокійно. Й так сталося, що саме через нього проходили більшість біженців, які намагалися дістатися заходу України або вивезти сім’ю за кордон. Ми приймали всіх, кого тільки могли, всіх, хто телефонував і звертався за допомогою. Дехто в нас так і залишився жити дотепер. Спочатку місця були, але потім ішов настільки великий потік, що словами не описати того, що відбувалося. З кожним днем було все важче й важче знайти житло в усьому нашому місті".

За словами легкоатлетки, після того, як ситуація із вторгненням стабілізувалася, їй запропонували відновити підготовку до змагань. Вона вирішила продовжити підготовку, і розраховує показати максимум на чемпіонаті світу.

“Тоді вони [тренерський штаб збірної] сказали, що якщо в місті більш-менш спокійно і є можливість підтримувати фізичну форму, чому б не підготуватися бодай тим атлетам, у яких є змога це зробити. Чому б не поїхати на чемпіонат світу й не показати, що ми сильна нація. Так, якщо не помиляюся, десь на четвертий день я продовжила тренування”.

“Після початку війни проблеми з шипівками відійшли на задній план. Ми тренували потрійний стрибок, сконцентрувалися саме на ньому. Ближче до від'їзду до Белграда я запропонувала тренеру спробувати для різноманіття зробити щось і для стрибків у довжину. Навіть нічого не вигадували: просто взула шипівки для стрибків у довжину й намагаюся бути гнучкою до ситуації, комбінувати дві дисципліни. Що з цього вийде, побачимо. Сподіваюся, звичайно, на найкращий результат і на те, що все складеться. Відчуваю в собі сили й розумію, що варто спробувати обидві”.

Що відомо

  • У 2018 році Марина Бех-Романчук посіла 10-е місце на чемпіонаті світу в приміщенні. Хоча у 2019-му на чемпіонаті світу на відкритому повітрі здобула "срібло".
  • Крім "золота" на чемпіонаті Європи в приміщенні у 2021 році, Бех-Романчук тріумфувала на етапі Діамантової ліги в Гейтсхеді.
  • Крім стрибків у довжину та потрійного стрибка, Бех-Романчук у приміщенні також виступала у бігу на 60 та 200 метрів.

Що далі

  • Неділя, 20 березня, 12:00. Потрійний стрибок.
  • Неділя, 20 березня, 18:07. Стрибки у довжину.

Українки змагатимуться упродовж усіх змагальних днів - з п'ятниці до неділі (18-20 березня). Пряма трансляція усіх змагань - наживо на сайті Суспільне Спорт.

Усього у програмі змагань буде шість блоків - три ранкові та три вечірні. У п'ятницю чемпіонат світу розпочнеться о 10:35 та 18:30, у суботу - 10:30 та 18:40, в неділю - 11:05 та 18:05.

На початок