Українська фігуристка Шаботова вподобала пост росіянина Плющенка на підтримку війни в Україні

Українська фігуристка Шаботова вподобала пост росіянина Плющенка на підтримку війни в Україні

Українська фігуристка Шаботова вподобала пост росіянина Плющенка на підтримку війни в Україні
. ISU

Спортсменка вважає, що подібні дії не є демонстрацією підтримки агресії РФ.

Українська фігуристка Анастасія Шаботова поставила лайк в Instagram під відео російського фігуриста Євгенія Плющенка, у якому він виступив на підтримку повномасштабного вторгнення Росії за підтримки Білорусі до України.

У своєму відеозверненні російський спортсмен заявив наступне:

"Так, дійсно, я пишаюсь своєю країною, своїми людьми, своїм народом. Я пишаюсь тим, що я - росіянин. Ні в якому разі я не радію тому, що відбувається зараз в Україні. Але це неминуча "спеціальна операція". Усім миру".

Лайк від Шаботової помітила одна з її підписниць і написала їй в особисті повідомлення. Усі скріншоти розмови були опубліковані в авторському блозі Тетяни Савенець на сайті видання "Трибуна".

Під час діалогу Шаботова підтвердила, що додивилась відео Плющенка до кінця, але при цьому заявила, що її лайк під постом не означає підтримку антиукраїнських висловлювань фігуриста. На претензію підписниці щодо пасивної публічної позиції Анастасії під час війні українська спортсменка, своєю чергою, відповіла таким чином:

"Ми всі підтримуємо нашу країну, але я не бачу сенсу виставляти це на загальну аудиторію. Бо від цього нічого не зміниться".

Подібна реакція Шаботової викликала обурення не лише у вболівальників, а й у інших українських фігуристів. Зокрема, про це публічно висловились у своїх соціальних мережах Анастасія Архипова та Таїсія Спесівцева. Вони обидві поширили сторіз у Instagram із наступним змістом:

"Плющ [Плющенко] розповідає, як він пишається тим, що він - росіянин і що в Україні проводиться "вимушена спецоперація". А Шаботова це лайкає. Усе зрозуміло. Насте, знаєш місце дислокації російського корабля?"

Після того, як про цей інцидент стало відомо широкому загалу, Анастасія Шаботова прибрала лайк з відео Євгенія Плющенка, а також закрила коментарі на своїй сторінці в Instagram. Останній допис на сторінці фігуристки датований 21 лютого 2022 року. У ньому йдеться про її виступ на Олімпіаді в Пекіні.

Що відомо

  • Анастасія Шаботова - 16-річна українська фігуристка. Однак до 2019 року спортсменка виступала за Росію та народилась у Москві.
  • Шаботова тренується як в Україні, так і в Росії. Її особистою тренеркою є російська спеціалістка Світлана Панова, із якою вона працює в Москві. В Україні Анастасію тренує Марина Амірханова.
  • Анастасія Шаботова стала єдиною українською фігуристкою, яка відібралась на Олімпіаду-2022 в одиночному катанні. У Пекіні українка взяла участь у командному турнірі, а також виступила в індивідуальних змаганнях, посівши останнє місце.
Читайте також: Українська фігуристка Анастасія Шаботова завершила Олімпіаду-2022 на останньому місці
  • За інформацією Skate Ukraine, 1 березня, на шостий день повномасштабної російсько-української війни, українська фігуристка перебувала закордоном. Водночас її точне місцезнаходження наразі невідомо.
  • Наприкінці березня Шаботова мала дебютувати на чемпіонаті світу, що цьогоріч приймає французький Монпельє. Але напередодні змагань спортсменка знялась.
На початок