УАФ покарала Анатолія Тимощука за відсутність позиції щодо вторгнення РФ

УАФ покарала Анатолія Тимощука за відсутність позиції щодо вторгнення РФ

УАФ покарала Анатолія Тимощука за відсутність позиції щодо вторгнення РФ
ФК "Зєніт"

Колишній футболіст залишається працювати в Росії і жодним чином не засудив вторгнення Росії в Україну.

Українська асоціація футболу вирішила покарати колишнього гравця національної команди Анатолія Тимощука за відсутність позиції щодо повномасштабного вторгнення Росії.

Анатолій Тимощук - абсолютний лідер збірної України за кількістю проведених матчів. У футболці національної команди Тимощук виступав упродовж 16 років, зігравши рекордну кількість поєдинків - 144.

Починаючи з 2017 року, Тимощук працює одним із тренерів російського клубу "Зєніт". І попри повномасштабне вторгнення Росії не зробив жодної заяви щодо військових дій по відношенню до України.

В Українській асоціації футболу вирішили покарати Тимощука за відсутність позиції щодо вторгнення РФ. Організація, посилаючись на можливі порушення Кодексу етики та чесної гри, виступила з офіційним зверненням відносно ексфутболіста.

"З моменту початку військової агресії Росії проти України Тимощук А. О., колишній капітан збірної України, мало того що не зробив жодної публічної заяви із цього приводу, так ще й не зупинив свою співпрацю з клубом агресора. У той час, коли інший колишній клуб українця, ФК "Баварія" (Мюнхен), публікує заяви та проводить акції на підтримку України, Тимощук А. О. продовжує мовчати та працювати на клуб агресора. Таким свідомим вибором Тимощук А. О. завдає шкоди іміджу українського футболу та порушує п. 1.4. ч. 1 ст. 4 Кодексу етики та чесної гри УАФ".

Тимощука визнали винним у порушенні Кодексу етики та чесної гри УАФ. І вирішили запровадити проти нього низку санкцій:

  • позбавити Тимощука тренерської ліцензії рівня Pro, виданої Центром ліцензування УАФ;
  • ініціювати позбавлення Тимощука всіх державних нагород та почесних звань;
  • позбавити Тимощука всіх титулів переможця та срібного призера чемпіонату України, Кубку України, Суперкубку України;
  • виключити Тимощука з офіційного реєстру гравців збірних команд УАФ.

Що відомо

  • В українському футболі Тимощук виступав з 1995 по 2007 роки за луцьку "Волинь" та донецький "Шахтар". За ці команди він провів 393 матчі у всіх турнірах, забивши 47 голів.
  • Тимощук в Україні виграв сім титулів: три чемпіонати, три Кубки, а також один Суперкубок України (всі - у складі "Шахтаря").
  • Після відходу з "Шахтаря" Тимощук виступав у російському "Зєніті" та "Баварії", де окрім перемог у внутрішніх турнірах ще й здобув два євротрофеї: Кубок УЄФА та Лігу чемпіонів. Закінчив кар'єру гравця Тимощук у складі казахстанського "Кайрата".
На початок