Оксана Шишкова вдруге стала чемпіонкою Паралімпіади-2022. Це четверте "золото" України

Оксана Шишкова вдруге стала чемпіонкою Паралімпіади-2022. Це четверте "золото" України

Оксана Шишкова вдруге стала чемпіонкою Паралімпіади-2022. Це четверте "золото" України
twitter.com/ParaSnowSports

Одна з перших мультичемпіонок Паралімпіади-2022.

30-річна українська спортсменка Оксана Шишкова (виступає у класі для людей з порушенням зору) - дворазова чемпіонка Паралімпійських ігор-2022. Параатлетка з Харкова здобула своє перше "золото" в біатлоні у спринтерській дистанції, а тепер додала до нього ще одне "золото" в лижних перегонах на найдовшій 15-кілометровій дистанції.

Шишкова здолала дистанцію за 51:09 хвилини, випередила найближчу суперницю майже на хвилину. А ще одна українка - Наталія Ткаченко - фінішувала п'ятою (усього стартували шість параатлеток, до фінішу дісталися п'ять).

Для Шишкової це уже дванадцята медаль в кар'єрі на Паралімпіадах і четверта "золота". Саме на довгій дистанції у лижних перегонах Оксана у 2018 році здобула "срібло".

Крім українки, на подіумі опинилися дві німкені - Лінн Казмар та Леоні Марія Волтер. Саме такий подіум був у спринтерській біатлонній гонці.

Медаль Шишкової - єдина для України в третій день Паралімпіади-2022. Українці виступали лише в трьох дисциплінах лижних перегонів. Крім "золота" Шишкової, шосте місце в іншому класі здобула Юлія Батенкова-Бауман (там ж не стартувала Людмила Ляшенко).

Завдяки цій нагороді Оксани Шишкової Україна залишился на другому місці в медальному заліку Паралімпіади-2022 після третього змагального дня - 8 медалей (4 золота, 3 срібла та 1 бронза).

Хто така Оксана Шишкова

  • 30-річна параатлетка з Харкова, учасниця уже чотирьох Паралімпіад.
  • В її активі 12 медалей Паралімпійських ігор: Сочі-2014 - 4 "бронзи", Пхьончхан-2018 - 2 "золота", 3 "срібла" та 1 "бронза", Пекін-2022 - 2 "золота" (і ще кілька змагань попереду).
  • Тепер уже 4-разова паралімпійська чемпіонка: по два "золота" в біатлоні та лижних перегонах.
  • "Коли я йшла на дистанцію, пам’ятала, що мій батько пішов на фронт – захищати рідний Харків. Я харків’янка. Буду захищати свою Батьківщину тут на біатлонній трасі", - цитував слова Шишкової після першого "золота" Валерій Сушкевич.
На початок