Етап Кубка світу з лижних перегонів можуть перенести з Росії: у чому причина

Етап Кубка світу з лижних перегонів можуть перенести з Росії: у чому причина

Етап Кубка світу з лижних перегонів можуть перенести з Росії: у чому причина
. AP

Змагання мали відбутися у Тюмені, але в організації розглядають можливість їхнього перенесення.

Заключний етап Кубка світу з лижних перегонів, що має відбутися у російській Тюмені, можуть перенести в інше місце. Про це повідомили очільники Міжнародної федерації лижних видів спорту (FIS) у коментарі виданню SVT.

Етап у російській Тюмені мав закривати програму етапів Кубка світу з лижних перегонів у сезоні 2021/22. Він запланований на 18-20 березня.

Проте у FIS зазначили, що проведення етапу у Тюмені може бути під питанням. Директор організації Ола Стрьомберг повідомив, що подібний варіант справді розглядається.

"Їм повідомили, щоб вони були готові [до можливого перенесення етапу]", - зазначив Стрьомберг.

Чому Росію можуть позбавити етапу Кубка світу?

Упродовж останніх місяців біля кордонів України виникла нова загроза вторгнення Росії. А 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР", після чого прийняв рішення щодо використання російської армії на території непроголошених республік.

У Міжнародній федерації з лижних видів спорту звернули увагу на останні події в Україні. І готуються до усіх можливих варіантів відносно проведення етапів у Росії.

"Існує чимало невизначеності, тому наший головний обов'язок - підготувати можливий план Б. Але поки що ми не плануємо вносити зміни у календар подій", - зазначив менеджер FIS П'єр Мін'єрі.

Хоча рішення про перенесення російського етапу не прийняте, у FIS вже розглядають альтернативні варіанти для завершення сезону Кубка світу. Одним із таких є шведський Естерсунд.

"У минулому вони [організатори траси в Естерсунді] позитивно відносилися до організації змагань з лижних перегонів. Тому, якщо виникне такий запит, вони обов'язково зроблять усе можливе, щоб вирішити цю проблему", - зазначив Стрьомберг.

"Що я думаю про проведення змагань у Росії? Відчуваю дискомфорт від того, щоб змагатися зараз у Росії, враховуючи геополітичну ситуацію. Було б справді цілком логічно, якби FIS розглянула, чи можливо перенести етап в іншу країну".

Що відомо

  • Крім етапу з лижних перегонів УЄФА розглядає варіант з перенесенням фіналу Ліги чемпонів з Санкт-Петербургу в інше місце.
  • Польська футбольна асоціація також звернулася у ФІФА з проханням перенести матч проти Росії з Москви на нейтральне поле.
Читайте також: У Польщі закликали перенести матч плей-оф відбору на ЧС-2022 проти Росії на нейтральне поле
  • Тим часом з України вже перенесли низку спортивних подій. Зокрема, матчі гандбольного клубу "Мотор" та жіночої збірної України з гандболу відбудуться у Словаччині та Чехії відповідно.
На початок