Жіноча збірна Саудівської Аравії зіграла перший футбольний матч в історії: чим він закінчився

Жіноча збірна Саудівської Аравії зіграла перший футбольний матч в історії: чим він закінчився

Жіноча збірна Саудівської Аравії зіграла перший футбольний матч в історії: чим він закінчився
SaudiFF

Команда зіграла товариський поєдинок і здобула у ньому перемогу.

Жіноча збірна Саудівської Аравії провела перший в історії футбольний матч. Відбулося це у лютому у товариській зустрічі проти Сейшельських островів.

Тривалий час влада Саудовської Аравії вносила заборону на участь жінок у спортивній діяльності. До 2018 року жінкам навіть заборонялося відвідувати футбольні матчі.

Проте в останні кілька років позиція влади Саудівської Аравії щодо прав жінок змінилося. Це вплинуло і на спортивну діяльність: у 2020 році у країні відбулися перші в історії матчі місцевого чемпіонату.

На початку 2022 року у федерації футболу Саудівської Аравії повідомили про створення жіночої збірної. А вже у лютому вона провела перший в історії матч.

Першими суперницями жіночої збірної Саудівської Аравії стали представниці Сейшельських островів. Матч пройшов на Мальдівах і закінчився перемогою аравійок з рахунком 2:0.

На історичний матч жіночої збірної Саудівської Аравії звернув увагу і легендарний бразильський ексфутболіст Пеле. І назвав історичним момент, який переживає ця команда.

"Хотів би привітати Саудівську Аравію та її жіночу національну збірну з футболу з першим в історії офіційним матчем на рівні ФІФА. Це історичний день не лише для вас, але й для усіх, хто любить футбол", - написав Пеле у Twitter.

Що відомо

  • Тренеркою жіночої збірної Саудівської Аравії є Моніка Стабб, яка чотири рази вигравала чемпіонат Німеччини.
  • Саудівській Аравії потрібно отримати сертифікат від ФІФА для того, щоб брати участь на міжнародних турнірах.
  • Наступний матч Саудівська Аравія проведе проти команди Мальдів 24 лютого. Він також буде товариським.
На початок