Ексклюзивний коментар тренера жіночої команди Суспільне Спорт після останнього старту на Олімпіаді-2022.
Жіноча збірна України з біатлону закінчила виступи на Олімпіаді-2022. Останньою гонкою за участі України став масстарт.
У масстарті представництво України обмежилося Юлією Джимою. Біатлоністка боролася за високі місця і у підсумку показала найкращий результат України на Іграх у Пекіні в біатлоні - сьоме місце.
Читайте також: Юлія Джима - сьома у надвітряному масстарті на Олімпіаді-2022: результат гонки
При цьому Джима також показала у масстарті найкращу роботу на вогневих рубежах за умов поривів вітру - лише три кола штрафу. Що відзначив після виступу біатлоністки головний тренер жіночої команди Урош Велепець у коментарі Суспільне Спорт.
Велепець звернув увагу не лише на умови гонки, але й пояснив причину, чому Джима повільно стріляла на вогневих рубежах. На заключній стрільбі українці знадобилося більше хвилини, щоб закрити усі п'ять мішеней.
- Про результат Джими у масстарті
"Сьогодні не лише вітер сильний з поривами. Холодно. Дуже важка стрільба. Треба було стріляти або повільно і обережно, або швидко і, якщо не вийде - йти на кола. Це ризик в обидві сторони. Коли дівчата закривали, Джима використала тактику закривати повільно. Ці кола - неприємні, оскільки вони під підйомом: після штрафного кола треба йти на підйом. Вона робила все правильно, якби не було цього падіння на першому колі - не знаю, що саме було, вона просто впала. І потім ці 15-20 секунд перед першим рубежем - це вже великий програш. А потім повільна стрільба, і це не виглядало добре. Проте потім зібралася, і сьоме місце - чудовий результат. Шкода через падіння, але загалом все зробила як правильно".
- У чому різниця між стрільбою Джими в естафетіДжима була єдиною з українок, що використала додаткові патрони та пішла на одне коло штрафу в естафеті та масстарті
"Лідерці команди завжди бігти в естафеті. Джима завжди думає, що треба щось спеціально зробити, додати, потягнути естафету, як це було кілька разів поспіль. Після цього було важко, оскільки умови були не такі, як сьогодні, і тоді вона не впоралася. А сьогодні умови важкі, і вона зробила все правильно, тому й результат високий".
- Про чинник удачі на стрільбі
"Треба теж мати удачу на вогневих рубежах: трохи більші пориви, трохи менші. Француженці [Бреза-Буше] пощастило, тому що Екгофф і Ройзеланд стояли довго та ще не закрили. А Сімон прийшла, відстріляла швидко і закрила. Біатлон - спорт, де потрібно бути у хорошому стані. І ще кілька відсотків удачі".
- Як оцінює результати України на Олімпіаді-2022
"Сьоме, восьме, десяте, 11-е, 13-е - це високі результати. І Меркушина, і Петренко не тренувалися довго через пневмонію, і Білосюк не могла більше допомогти, ніж вийшло, вона підходила у ще гіршому стані. Усе відставили у бік, щоб готуватися до Олімпіади. Але навіть з усіма цими проблемами, і з врахуванням [відсутності] Блашко, маємо бути задоволені [результатом]. Звичайно, завжди хочеш більшого, але це важка робота: 200 днів без сім'ї, жертвуєм багато чим, і спортсмени, і тренери. Звичайно, хотіли з більшою вдачею підійти до цієї Олімпіади. Але у підсумку програму пробігли три біатлоністки, Білосюк помогла в естафеті. Результат усе одно гідний, потенціал у цієї команди великий".
- Про подальші плани після Олімпіади-2022
"Що далі? По-різному. Ті, у кого сім'я, поїдуть додому, хтось ще цей тренуватиметься. На тиждень телефони поставимо у беззвучний режим і будемо відпочивати у колі своїх рідних. І вже потім, 28-го, збираємося у Контіолагті та проведемо останні три етапи. Сподіваємося, дівчата одужають, Білосюк вийде з цього важкого стану, Блашко повернемо до гонок. Надіюся, що кінець сезону буде також хороший".
Усі результати жіночої збірної України на Олімпіаді-2022 у топ-30
- 7-е місце: Юлія Джима (масстарт)
- 8-е місце: Юлія Джима (спринт)
- 10-е місце: Юлія Джима (індивідуальна гонка)
- 11-е місце: Ірина Петренко (індивідуальна гонка)
- 13-е місце: Юлія Джима (гонка переслідування)
- 24-е місце: Анастасія Меркушина (спринт)
- 25-е місце: Анастасія Меркушина (гонка переслідування)