"Одне бажання: вилетіти з Китаю". Українка Новосад не стартуватиме в лижній акробатиці на Олімпіаді

"Одне бажання: вилетіти з Китаю". Українка Новосад не стартуватиме в лижній акробатиці на Олімпіаді

Ексклюзивно
"Одне бажання: вилетіти з Китаю". Українка Новосад не стартуватиме в лижній акробатиці на Олімпіаді
АР

Тільки одна з двох українок вийде на кваліфікацію.

Жіночі особисті старти продовжують змагання з лижної акробатики на Олімпійських іграх-2022. Перший комплект медалей у цій дисципліні фристайлу було розіграно в командних змаганнях, які відбулися уперше в програмі Зимових ігор. І кілька днів потому розпочинаються особисті змагання.

Україна мала бути представлена в командному турнірі, але через спалах коронавірусу в команді (одразу три хворі атлети) не була допущена до старту. Однією з членів української команди, хто отримав позитивний тест на коронавірус, була Анастасія Новосад.

Читайте також: Збірна України не вийде на старт у командному турнірі з лижної акробатики на Олімпіаді-2022

І до особистих стартів вийти з ізоляції, тобто отримати два негативні тести, українка не змогла. Цю інформацію Суспільне Спорт підтвердив головний тренер збірної України з лижної акробатики Енвер Аблаєв.

Відповідно, у жіночій кваліфікації Україна буде представлена лише однією спортсменкою - Ольгою Полюк.

Жіноча кваліфікація з лижної акробатики відбудеться в суботу, 13 лютого. Початок - о 13:00. Пряма трансляція Олімпіади-2022 ексклюзивно на Суспільне Спорт.

28-річна Новосад у кар'єрі виступала лише на Олімпіаді-2014. У сезон 2021/22 Анастасія виграла один з етапів Кубка світу та була лідеркою (за рейтингом) жіночої збірної України.

ОНОВЛЕНО: Анастасія Новосад підтвердила пропуск старту в себе у соцмережах.

"Я приїхала на ці змагання максимально готова, та впевнена у своїх силах! Але, на жаль, я змушена пропусти свій старт, так як була інфікована covid-19, у Олімпійському селищі, і з правилами Китаю, я не маю права виходити з ізоляції, доки не покажу 2 негативних теста (через 24 год). Надіюсь хоча б вилетіти додому 18 лютого. Всередині у мене пустота, розчарованість та злість на себе, що стільки часу, сили та нервів, я потратила, щоб виступати на Олімпійських іграх. На даний момент у мене є лише одне бажання, вилетіти з Китаю та побачити сім‘ю, яку я не бачила майже 2 місяці", - зазначила Новосад.

Як проходить кваліфікація в лижній акробатиці

  • Усього олімпійську ліцензію вибороли 25 атлеток. До фіналу змагань проходять 12.
  • Спортсменки виконують перший стрибок - шість найкращих за оцінками автоматично потрапляють до фіналу.
  • Тоді усі інші проводять другий стрибок - топ-6 найкращих (у рахунок береться найкраща спроба) теж потрапляють до фіналу.

Усі випадки не виступу українців на Олімпіаді-2022 через коронавірус

  • Фігурне катання: Іван Шмуратко через позитивний тест на коронавірус пропустив свій виступ у командному турнірі (українська команда була допущена).
  • Стрибки з трампліна: Віталій Калініченко запізно прилетів у Китай, через що пропустив змагання з нормального трампліна.
  • Біатлон: у індивідуальній жіночій гонці не змагалася Дар'я Блашко, яка потрапила в заявку, але отримала позитивний тест на коронавірус. Україна не використала максимальну квоту в двох жіночих гонках: стартували по три біатлоністки замість чотирьох.
  • Лижна акробатика: збірна України не була допущена до змагань у командному турнірі.
На початок