"Не відчув смак Олімпіади". Фігурист Шмуратко – про дебют у Пекіні та "розрив" на наступних Іграх

"Не відчув смак Олімпіади". Фігурист Шмуратко – про дебют у Пекіні та "розрив" на наступних Іграх

Ексклюзивно
"Не відчув смак Олімпіади". Фігурист Шмуратко – про дебют у Пекіні та "розрив" на наступних Іграх
. НОК

Єдиний – "поки що", як уточнив Шмуратко, – український представник у чоловічому катанні на Олімпійських іграх розповів про свій досвід у Пекіні, помилки в довільній програмі та плани на наступну Олімпіаду – для Суспільне Спорт.

Український фігурист Іван Шмуратко завершив свої дебютні Олімпійські ігри-2022 на 24-му місці. Спортсмен був 22-м у короткій програмі, проте в довільній опустився на дві позиції через помилки на потрійних акселях та інших стрибках.

У командному турнірі Шмуратко участі не брав через позитивний тест на коронавірус. Через відсутність очок у чоловічій дисципліні Україна посіла останнє, десяте, місце.

Як Шмуратко оцінює свій дебют на Олімпійських іграх та виступ у довільній програмі, фігурист розповів у коментарі Суспільне Спорт.

Читайте також: Український фігурист Іван Шмуратко посів 24-те місце на Олімпіаді-2022

Що сказав Іван Шмуратко

 • Про помилки в довільній програмі

"Своєю довільною програмою не задоволений. Не вийшло багато стрибкових елементів, а через них і вся програма пішла не так. Падіння? Скоріш за все, це технічні помилки, які повинен буду розбирати поступово. Не тільки по першому стрибку, а загалом по програмі".

"Треба рухатися далі, щоб на наступні Олімпійські ігри їхати не просто як представник у довільній програмі, а й як претендент на високі місця, та показувати результати не тільки хороші для себе, а й для всього світу".
 • Про враження від Олімпіади

"Спочатку приїхав, день пробув у містечку, потім закрився в чотирьох стінах. Там пробув чотири дні й зараз наверстую: ходжу по олімпійському містечку, [наскільки це можливо]. Я зараз як "близький контакт" числюся, тобто не як нормальна людина, – засміявся Шмуратко.

Я дуже радий, що мені випала честь виступати, представляти Україну й узагалі кататися, а не сидіти в чотирьох стінах. Загалом гадаю, я не відчув увесь смак Олімпійських ігор. У мене на це є ще один день".

 • Про цілі на наступні Олімпійські ігри-2026
"Дуже сподіваюсь, що на наступних Іграх буде розрив і що надалі це буде шалене свято. До них ще чотири роки й багато-багато змагань. Маю надію, до наступних Олімпійських ігор у Мілані проведу в ІталіїШмуратко співпрацює з італійським клубом, куди їздить на збори та з яким консультується впродовж сезону. ще багато часу, підготуюся, розвідую ті краї".

"Ковід? Це вже нова реальність, з якою нам потрібно жити, як з водою та іншими [звичними речами].

 • Відео короткої програми Івана Шмуратка на Олімпійських іграх-2022:
Запис трансляції довільної програми чоловіків на Олімпійських іграх-2022

Хто такий Іван Шмуратко

 • 20-річний український фігурист, який представляє Київ.
 • Для нього це дебютні Олімпійські ігри. На рівні чемпіонатів світу його найвищий результат – 21-ше місце (2021), яке забезпечило Україні олімпійську ліцензію.
 • На чемпіонаті Європи-2022 показав найкращий за 20 років результат України в чоловічому одиночному катанні – 12-те місце.

Що далі

 • Субота, 12 лютого. 13:00 – Танці (ритмічний танець)
 • Понеділок, 14 лютого. 03:15 – Танці (довільний танець)
 • Вівторок, 15 лютого. 12:00 – Жінки (коротка програма)
 • Четвер, 17 лютого. 12:00 – Жінки (довільна програма)
 • П'ятниця, 18 лютого. 12:30 – Пари (коротка програма)
 • Субота, 19 лютого. 13:00 – Пари (довільна програма)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: Реванш за невдачу в Пхьончхані. Як фігурист Нейтан Чен виграв "золото" Олімпіади-2022: відео
На початок