"Дивуюся, наскільки я стійкий". Реакція гірськолижника Ковбаснюка на рекорд на Олімпіаді-2022

"Дивуюся, наскільки я стійкий". Реакція гірськолижника Ковбаснюка на рекорд на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Дивуюся, наскільки я стійкий". Реакція гірськолижника Ковбаснюка на рекорд на Олімпіаді-2022
. НОК

"Наша держава гідна бути першою в усьому, тому що в нас неймовірні люди". Український спортсмен емоційно відреагував на виступ у комбінації на Олімпіаді-2022, розповів про те, що турбувало його психологічно перед стартом, та поділився, чому пишається виступами за Україну, – для Суспільне Спорт.

Гірськолижник Іван Ковбаснюк продемонстрував один із найкращих результатів у історії України на Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. Спортсмен посів 14-те місце в комбінації: це лише вдруге українці фінішують настільки високо. Вище піднімався лише Микола Скрябін: у 1998 році він став 12-м у комбінації.

Як на такий результат відреагував українець, він розповів у коментарі Суспільне Спорт.

Читайте також: Україна вдруге в історії фінішувала у топ-15 у комбінації на Олімпіаді-2022 з гірськолижного спорту
 • Про результат і труднощі на спуску

"Слава богу, що витримав це психологічне навантаження. Дуже важко було на першій спробі на спуску. Якось невпевнено себе почував, але все-таки втримався, доїхав. У мене ціль стояла тільки доїхати. Я не показував ту їзду, яку б хотів. Маю досвід: дуже багато невдач... Так, на жаль, не вийшло покращити рекордний результат, але все ще попереду. Я думаю, що в спуску в нас будуть ще результати класні".

 • Про особисті рекорди

"Я виконую свою роботу. Тут нічого такого немає. До всіх людей, які сумлінно працюють, вкладають своє життя в якусь справу, результат приходить. У мене маленькими такими кроками, але йде [прогрес]. Все-таки я задовлений, дуже радий представляти нашу країну... Я ще не відійшов. Емоції мене переповнюють".

 • Про ментальний стан під час Олімпіади

"Так багато стресових ситуацій. На самому старті теж такий випадок стався: кріплення на лижах [було] по нулях. Дивуюся сам собі, наскільки я стійкий. Пів року тому спочив, і все. Працюю над собою. Це вже восьмий день у мене без вихідних: я дуже змучений, у мене зі спиною проблеми. Але я задоволений, що витримав".

"Воно важко: в душі, всюди. Сьогодні дуже погано спав: видно, важливість цього змагання [вплинула]. Борешся-борешся, потім відпускаєш – усе класно, а потім воно повертається. Але в цілому все чудово. Тепер два дні маю вихідних, то сподіваюся, що я відновлюсь: усе ще попереду".
 • Про гордість представляти Україну
"Я щасливий представляти таку націю. Терпимо, все переборемо. Тим, хто терпить, – навіть, коли здається, що вже все, коли хочеться опустити руки – відчиняються нові двері. Йдемо до кінця, і я думаю, що наша держава гідна бути першою в усьому, тому що в нас неймовірні люди".

Хто такий Іван Ковбаснюк

 • 28-річний український гірськолижник, представник Закарпатської області.
 • Для Ковбаснюка Олімпіада-2022 – друга у кар'єрі. У 2018 році він виступав на Іграх у Пхьончхані, показавши найкращий результат у швидкісному спуску – 49-те місце.
 • Ковбаснюк – учасник п'ятьох чемпіонатів світу з гірськолижного спорту. Найкращий результат українець показав на останній світовій першості 2021 року – 30-те місце в слаломі.
 • У сезоні 2021/22 найкращим результатом Ковбаснюка на рівні Кубка Європи було 59-те місце в даунгілі.
Читайте також: 29-річний австрійський гірськолижник встановив унікальний рекорд завдяки "золоту" на Олімпіаді-2022

Що далі

 • П'ятниця, 11 лютого. 05:00 – Жінки. Супергігант
 • Неділя, 13 лютого. 04:15 – Чоловіки. Слалом-гігант
 • Вівторок, 15 лютого. 05:00 – Жінки. Даунгіл
 • Середа, 16 лютого. 04:15 – Чоловіки. Слалом
 • Четвер, 17 лютого. 04:30 – Жінки. Комбінація
 • Субота, 19 лютого. 06:37 – Змішана команда. Фінали

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: Україна показала найкращий результат за 20 років на Олімпіаді-2022 у супер-гіганті
На початок