"Це божевільня". Велепець – про ситуацію з тестами в збірній України з біатлону на Олімпіаді-2022

"Це божевільня". Велепець – про ситуацію з тестами в збірній України з біатлону на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Це божевільня". Велепець – про ситуацію з тестами в збірній України з біатлону на Олімпіаді-2022
UA: Перший

Тренер жіночої збірної України з біатлону описав теперішню ситуацію в команді та очікування від спринту, а також прокоментував від'їзд Валентини Семеренко – для Суспільне Спорт.

Наступною олімпійською гонкою з біатлону на Іграх-2022 у Пекіні стане жіночий спринт. Очікується, що в ньому візьмуть участь Юлія Джима, Ірина Петренко та Анастасія Меркушина, яка прибула до Китаю 6 лютого.

Достроково через проблеми зі здоров'ям Олімпіаду завершила Валентина Семеренко, а Олена Білосюк і Дар'я Блашко перебувають на ізоляції через позитивні тести на коронавірус.

Про те, яка наразі ситуація з готовністю команди до наступних гонок та чи назбирається в України естафетна четвірка, яка стартувала б 16 лютого, розповів у коментарі Суспільне Спорт головний тренер жіночої збірної Урош Велепець.

Читайте також: Анастасія Меркушина розповіла про приліт у Пекін та потрапляння на Олімпіаду-2022
  • Про те, хто стартуватиме в естафеті

"Це хороше запитання. А скільки ще залишилося? Дві [Юлія Джима та Ірина Петренко] є, ще одна [Анастасія Меркушина] прийшла. Значить, ще одну треба. За два дні до естафети треба зробити "атаку" й забрати або Олену [Білосюк], або Дашу [Блашко] й привезти на старт".

  • Про готовність до спринту
"Юля показала десятий хід на індивідуалці, і там ще є резерв: вона може швидше. На останньому колі вона показала, що може бігти практично, як норвежки. Тому шанс буде на кожній гонці з таким ходом. Навіть у спринті можна думати про хороший результат".

"Іра теж показала хорошу форму. Вона довго на такому рівні не змагалася. Може додати: просто треба повірити в себе. Це Олімпіада: тут немає такого, що трохи з запасиком почали, а потім подивимося, як буде – тут треба з першого метра йти у ва-банк.

І тут буде Настя в цьому спринті бігти. Тут жодних надій на якийсь високий результат. Ми робимо що можемо [для швидкої акліматизації Анастасії]. Зараз уже робимо атипові тренуваня. Найважливіше – стартонути, відчути цю трасу, повітря й готуватися до естафети. Це основна ціль Насті: готуватися до естафети".

  • Про ситуацію з позитивними тестами в команді
"Скажу вам правду, це божевільня. Динаміка є, вона йде вгору, а коли вже думаєш, що завтра буде негативний – потім знову гірше показує. Я вже не вірю нікому. Так у Даші, так у Мишка ГуменякаТренер-масажист збірної, Ігоря ЯщенкаОдин із тренерів жіночої збірної, Олени Білосюк, Юрая Санітри. Вони сидять уже десять днів, Санітра – вже майже два тижні. [Одного дня] результат негативний, а наступного – позитивний: на межі 33-35. Наскільки [я] людина довірлива й хочу бачити в усіх краще, але тут уже... Сподіваюся, я неправий і їх раніше випустять, бо вже й так є два тижні карантину".
  • Про стан Валентини Семеренко, яка покинула Олімпіаду

"Стосовно здоров'я спортсменки, мені не можна коментувати. Вона сама порадилася з лікарями, і вони їй заборонили десять днів якісь навантаження [робити]. Це все одно тільки Ігри, а здоров'я – перше. Вона правильно зробила, сама запропонувала: "Давайте забаремо Настю, а мене – додому. Віддам їй шанс – хай вона біжить". Неправильно було б спортсменку в такому стані залишити на старт, ще й у таких умовах: на висоті.

Вдячний Валі за боротьбу. Вона, повірте, прийшла до Пекіна в хорошому стані. Ми дивилися на її тренування. Сподіваюся, вона швидше одужає".

Читайте також: Валентина Семеренко прокоментувала дострокове завершення виступу на Олімпіаді-2022

Що далі

  • П'ятниця, 11 лютого, 11:00. Жінки, спринт (7.5 км)
  • Субота, 12 лютого, 11:00. Чоловіки, спринт (10 км)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок