УЄФА відкрила справу проти України після звернення Росії через події у півфіналі Євро з футзалу

УЄФА відкрила справу проти України після звернення Росії через події у півфіналі Євро з футзалу

УЄФА відкрила справу проти України після звернення Росії через події у півфіналі Євро з футзалу
АФУ

Справа стосується інциденту з поведінкою уболівальників української команди.

УЄФА відкрила справу проти України після звернення Росії через інцидент, пов'язаний з подіями під час півфінального матчу чемпіонату Європи з футзалу.

Збірні України та Росії грали між собою півфінал на Євро-2022 з футзалу. Матч закінчився поразкою українців 2:3, проте після гри Російський футбольний союз звернувся в УЄФА з вимогою розглянути поведінку українських фанів під час гри, посилаючись на "дискримінацію" з їхнього боку.

Читайте також: Росія вимагає від УЄФА покарати Україну через поведінку фанів під час матчу Євро з футзалу

В УЄФА повідомили, що дисциплінарний та етичний комітети організації отримали звернення щодо розгляду ситуації. Зокрема, в УЄФА послалися на статтю 31(4) Дисциплінарного регламенту і зазначили, що для розгляду цієї справи було призначено спеціального інспектора, який має проаналізувати події, які трапилися під час матчу.

Водночас, УЄФА не конкретизував, яке саме покарання може очікувати на Україну у разі, якщо дисциплінарний орган визнає її винною у цій справі. Остаточне рішення буде ухвалене після повного розгляду справи.

Що відомо

  • Матч між Україною та Росією проходив у Амстердамі - саме це нідерландське місто приймає фінальну частину чемпіонату Європи з футзалу. Сама ж гра проходила за активної підтримки українських вболівальників.
Читайте також: "Такої підтримки ніколи не було у житті". Футзаліст Сірий - про півфінальний матч проти Росії
  • Готуючи звернення до УЄФА, у РФС стверджували, що українські фани ображали російських футзалістів, використовуючи політичний підтекст. А також "закликали до вбивства" російських громадян.
  • Російський футбольний союз не вперше звертається в УЄФА через Україну. Перед стартом чемпіонату Європи з футболу у 2021 році РФС вимагала від європейської асоціації футболу заборонити форму збірної України через зображення Криму, а також гасла "Слава Україні - Героям Слава". У підсумку контури Криму на футболці збірної України залишили, а щодо наявності гасел вдалося досягти компромісу.
На початок