Нова Зеландія здобула на Олімпіаді-2022 перше в історії "золото" Зимових Ігор: як це сталося

Нова Зеландія здобула на Олімпіаді-2022 перше в історії "золото" Зимових Ігор: як це сталося

Нова Зеландія здобула на Олімпіаді-2022 перше в історії "золото" Зимових Ігор: як це сталося
. AP

Золоту нагороду виборола 20-річна сноубордистка.

У другий змагальний день Олімпіади-2022 було розіграно сьому медаль. У ранкову сесію відбулися змагання зі сноубордингу, де тріумфувала новозеландка Зої Садовські-Сіннотт.

Олімпійський турнір зі сноубордингу у Пекіні розпочався ще у суботу, 5 лютого, кваліфікаційними виступами у слоупстайлі - вид сноубордингу, що передбачає виконання акробатичних стрибків на трамплінах та інших нахилах. Саме у цьому виді сноубордингу й розігравалися перші медалі.

За підсумками двох раундів кваліфікації визначилися найкращі 12 сноубордисток, які мали продовжити виступи у другий змагальний день. Переможницею першого змагального дня стала новозеландка Садовські-Сіннотт, яка виконала найкращу другу спробу і випередила на 5.3 бали японку Кокомо Мурасе.

У другий змагальний день сноубордистки мали ще три спроби (результати першого дня не враховувалися) і боролися вже безпосередньо за медалі. І за підсумками фінального дня змагань переможницею стала саме Садовські-Сіннотт, яка здобула історичне "золото" для Нової Зеландії.

Як Садовські-Сіннотт стала олімпійською чемпіонкою Пекіну?

Новозеландська сноубордистка очолила рейтинг учасниць фіналу за підсумками першої спроби. Садовські-Сіннотт виконала першу спробу з результатом 84.51 бали - майже на два бали більше, аніж одна із головних конкуренток - австралійка Тезз Коуді.

Проте друга спроба новозеландки стала однією з найгірших - за неї спортсменка отримала 28.15 бали. І втратила лідерство: американка Джулія Маріно виконала найкращу спробу та випередила новозеландську сноубордистку більш, ніж на три бали.

Розв'язка у фіналі слоупстайлу настала у третій спробі. Найкращу спробу Маріно не змогли покращити ані сама американка, ані більшість її суперниць. За винятком Садовські-Сіннотт: остання спроба була оцінена з результатом 92.88 бали, завдяки якому вона й здобула перемогу.

Це друга медаль Садовські-Сіннотт на рівні Зимових Олімпіад. У 2018 році у Пхьончхану вона виборола "бронзу" у біг-ейрі у 16-річному віці.

Олімпійськими медалістками Пекіну у слоупстайлі також стали Маріно і австралійка Тезз Коуді. В останній спробі Коуді наблизилася до результату американки, але все ж не змогла його покращити.

Сноубординг. Слоупстайл (жінки)

  1. Зої Садовські-Сіннотт (Нова Зеландія) - 92.88
  2. Джулія Маріно (США) - 87.68
  3. Тезз Коуді (Австралія) - 84.15

Що означає результат Садовські-Сіннотт

20-річна сноубордистка стала володаркою першого в історії Нової Зеландії "золота" на Зимових Олімпіадах. До цього найкращим результатом цієї країни на Зимових Іграх було "срібло" у 1992 році, володаркою якого стала гірськолижниця Аннеліз Кобергер.

Загалом медаль Садовські-Сіннотт стала всього лише четвертою для Нової Зеландії на Зимових Олімпійських іграх. Причому на попередній Олімпіаді у Пхьончхані новозеландські спортсмени здобули дві "бронзи".

При цьому саме на рахунку Садовські-Сіннотт дві медалі Олімпійських ігор. Вона є одноосібною лідеркою за кількістю олімпійських нагород в історії Нової Зеландії.

Усі медалі Нової Зеландії на Зимових Олімпіадах

  • "золото": Зої Садовські-Сіннотт (сноубординг, Олімпіада-2022)
  • "срібло": Аннеліз Кобергер (гірськолижний спорт, Олімпіада-1992)
  • "бронза": Зої Садовські-Сіннотт (сноубординг, Олімпіада-2018), Ніко Портеус (фристайл, Олімпіада-2018)

Хто така Зої Садовські-Сіннотт

  • 20-річна новозеландська сноубордистка, що спеціалізується в слоупстайлі та біг-ейрі.
  • Садовські-Сіннотт - 3-разова призерка чемпіонатів світу зі сноубордингу. У 2019 та 2021 роках вона здобула "золото" у слоупстайлі, а у 2017-му - "срібло".
  • У 2022 році Садовські-Сіннотт здобула дві перемоги на турнірі Winter X Games, що пройшов у Колорадо - у слоупстайлі та біг-ейрі.
  • Крім слоупстайлу, Садовські-Сіннотт виступить на Олімпіаді-2022 у біг-ейрі.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок