Україна з сімома колами штрафу - восьма в змішаній естафеті на Євро з біатлону: результат

Україна з сімома колами штрафу - восьма в змішаній естафеті на Євро з біатлону: результат

Україна з сімома колами штрафу - восьма в змішаній естафеті на Євро з біатлону: результат
Getty Images

Результати передостанньої гонки на Євро з біатлону.

У німецькому Арбері підходить до завершення чемпіонат Європи з біатлону. Першим стартом заключного змагального дня стала класична змішана естафета.

Змішана естафета була одним із заключних шансів України здобути медаль на чемпіонаті Європи. Чоловічі етапи мали бігти Віталій Труш та Тарас Лесюк - автори двох найкращих результатів у гонці переслідування, у той час, як жіночі - Ольга Абрамова та Анастасія Меркушина, якій дали відпочити замість виступу у персьюті.

Читайте також: Одна українка - у топ-25 гонки переслідування на чемпіонаті Європи з біатлону: результат

Розпочалася змішана естафета для України з лідерства. Віталій Труш закрив п'ять мішеней без хиб, але на "стійці" зміг уникнути кола штрафу лише завдяки трьом додатковим патронам, опустившись на шосту позицію.

Трушу вдалося покращити місце України на передачі естафети, піднявши її на п'яте місце. Тарас Лесюк же повернув команду у боротьбу за подіум: лише один додатковий патрон і Україна піднялася на друге місце.

Проте на "стійці" Лесюка розпочалися проблеми. Причина - погодні умови в Арбері, які спостерігаються під час усього чемпіонату Європи. Лесюк пішов на два кола штрафу, але лише завдяки хибам інших біатлоністів зміг уникнути суттєвого відставання від лідерів, опустившись на п'яте місце.

На передачі естафети Україна була шостою. Але лише у 12 секундах від четвертої позиції. Ольга Абрамова покращила результат з колом штрафу - інші біатлоністи також хибили (Словенія пішла на п'ять кіл штрафу).

Хоча Абрамова піднялася на четверте місце, відставання від лідера збільшилося майже на дві з половиною хвилини. А після "стійки" стало ще більшим: українка заробила ще три кола штрафу, вийшовши на восьме місце.

На момент передачі естафети на трасі залишилося лише 14 команд з 23 - через значні кола штрафу їх дискваліфікували як колових. Покращити результат України на останньому етапі намагалася Анастасія Меркушина.

Меркушина чисто відпрацювала перший вогневий рубіж, піднявшись на восьму позицію. І зберігала шанси навіть на топ-4 - відставання від Швейцарії складало менше однієї хвилини. А збірна Румунії очікувала покарання у дві хвилини штрафу через порушення при передачі естафети.

У підсумку Меркушина заробила коло штрафу на останній стрільбі і фінішувала на восьмій позиції з сімома колами штрафу. Хронологічно українки стали дев'ятими, але збірна Румунії, яка фінішувала вище, втратила дві хвилини через неправильну передачу естафети.

Чемпіонами Європи у змішаній естафеті стали норвезькі біатлоністи. На фініші вони випередили Німеччину на 19 секунд, а ось відстань між першим та третім місцем склала майже п'ять хвилин.

Чемпіонат Європи. Змішана естафета

  1. Норвегія (2+11) 1:17:44.9
  2. Німеччина (2+13) +18.6
  3. Швейцарія (5+18) +4:53.7
  4. Франція (3+18) +5:04.5
  5. Росія (5+21) +5:06.4
  6. Австрія (2+17) +5:26.7

...

  • 8. Україна (7+16) +6:09.1
На початок