Старт-листи на спринтерські гонки чемпіонату Європи з біатлону

Старт-листи на спринтерські гонки чемпіонату Європи з біатлону

Старт-листи на спринтерські гонки чемпіонату Європи з біатлону
Getty Images

Десять українських біатлоністів боротимуться за медалі в Арбері.

У п'ятницю, 28 січня, в німецькому Арбері відбудуться наступні гонки в рамках чемпіонату Європи з біатлону - чоловічі та жіночі спринти.

Раніше українці вже виступили в індивідуальних гонках, двічі потрапивши в топ-10. Тепер же одразу 10 українських біатлоністів позмагаються за нагороди континентальної першості і в спринтах.

Читайте також: Меркушина - найкраща з українок в індивідуальній гонці на чемпіонаті Європи: результати

Програму змагального дня відкриватимуть чоловіки, після чого в той же день естафету підхоплять жінки.

Старт-лист на чоловічу спринтерську гонку (початок - об 11:30)

У чоловічій команді, порівнюючи з індивідуальною гонкою, змін не відбулось. Україну представлятимуть ті ж шість спортсменів, що і в попередньому старті. До слова, саме Тарас Лесюк в індивідуальній гонці потрапив у топ-10, посівши шосте місце.

Водночас уже другу гонку поспіль пропускає Сергій Телень.

 • 18. Андрій Доценко
 • 34. Тарас Лесюк
 • 40. Віталій Труш
 • 51. Денис Насико
 • 102. Руслан Ткаленко
 • 116. Андрій Орлик

Щодо інших збірних, то жоден із представників Норвегії не стартуватиме в першій групі. Зокрема, лідер загального заліку Кубка IBU Ерленн Б'єнтеґор розпочне виступ під 71-м номером у третій групі. Коли інші норвезькі біатлоністи Йоханнес Дале (№30) і переможець індивідуальної гонки Сверре Дален Аспенс (№53) змагатимуться в другій.

Німець Маттіас Дорфер, що показав третій резутат у першому старті континентальної першості, також оминув першу групу - він стартуватиме в третій під 84-м номером.

Варто зазначити, що срібний призер індивідуальної гонки Антон Бабіков із Росії, своєю чергою, пропускатиме спринт в Арбері.

Повний старт-лист чоловічого спринту - тут.

Старт-лист на жіночу спринтерську гонку (початок - об 15:00)

Як і в чоловічій команді, суттєвих змін, порівнюючи з індивідуальною гонкою, у складі жіночої збірної не відбулось. Однак до заявки не потрапили Валерія Дмитренко та Анна Кривонос. При цьому раніше Кривонос була заявлена на індивідуальну гонку, але на старт так і не вийшла, а Дмитренко показала в попередніх змаганнях 29-й результат.

Водночас Анастасія Меркушина, яка показала найкращий резутат серед українок в індивідуальній гонці - 7-ме місце, - також виступить і в спринті.

Також зазначимо, що в збірної України є квота на шість спортсменок у гонках на чемпіонаті Європи, однак уже вдруге в жіночій команді вона не заповнюється.

 • 21. Анастасія Меркушина
 • 24. Ольга Абрамова
 • 31. Віта Семеренко
 • 55. Юлія Журавок

У другій групі варто відзначити чемпіонку індивідуальної гонки Євгенію Буртасову з Росії (№28), а також одних із лідерок заліку Кубка IBU шведку Елізабет Хоґберґ (№46) і німкеню Франциску Гільдебранд (№39).

Ще дві призерки індивідуальної гонки - Аліна Стремоус (№8) із Молдови та росіянка Наталія Гербулова (№73) - змагатимуться у першій і третій групах відповідно.

Повний старт-лист жіночого спринту - тут.

Що далі

 • П'ятниця, 28 січня, 11:30. Спринт, чоловіки (10 км)
 • П'ятниця, 28 січня, 15:00. Спринт, жінки (7.5 км)
Важливо: трансляції змагань чемпіонату Європи будуть доступні лише з суботніх та недільних гонок, дивитися їх можна на Суспільне Спорт. Однак організатори не надаватимуть відеосигнал із гонок у середу та п'ятницю, трансляція буде відсутня.
На початок