Триває розслідування щодо трагедії на Кубку Африки.
Напередодні матчів плей-оф Кубка Африки, за інформацією ВВС, загинули 8 осіб і ще 38 постраждали. Серед загиблих - діти 8 і 14 років, у семи людей важкі травми.
Перед входом на стадіон "Олембе" сталась сильна тиснява, що й призвела до трагедії. Зокрема, тиснява виникла через те, що гру Камеруну та Коморських островів хотіли відвідвідати більше вболівальників, аніж було заплановано в рамках карантинного протоколу. Так, стадіон мав би бути заповненим на 80% (48 тис.осіб), натомість до арени намагались пройти близько 50 тисяч людей.
Читайте також: Вісім людей загинули перед початком матчу плей-оф на Кубку Африки. Що саме сталося: відео
Через ажіотаж довкола матчу працівники стадіону закрили ворота, щоб не впускати вболівальників. Водночас відвідувачі спробували потрапити на арену, штовхаючи один одного.
Після цього інциденту організаційний комітет змагань вирішив ужити заходів, аби уникнути подібних ситуацій у майбутньому.
Що чекає на інші матчі Кубка Африки?
Наразі ігри зі стадіону "Олембе" перенесено. Зокрема, там мав би відбутись чвертьфінальний матч між Марокко та переможцем зустрічі Кот-д'Івуар - Єгипет. Тепер це протистояння 30 січня прийме "Стад Ахмаду Ахіджо". Він, як і "Олембе", базується в Яунде, у Камеруні, однак може вмістити значно менше людей - 40 тисяч осіб. До слова, інші зустрічі 1/4 фіналу пройдуть на стадіонах "Япома" та "Румде Аджія".
Раніше також планувалось, що "Олембе" прийме півфінал (3 лютого) та фінал (6 лютого) Кубка Африки. Організатори поки що не стали змінювати місце проведення цих ігор.
"Ми зобов'язані точно з'ясувати, що сталося, і, що ще важливіше, вжити превентивних заходів, щоб те, що сталося, ніколи не повторилося. Були недоліки, слабкості, невдачі, речі, які слід було передбачити. Коли люди втрачають життя, ви повинні сердитися і вимагати пояснень і гарантій, що це ніколи не повториться", - заявив президент Африканської конфедерації футболу Патріс Мотсепе.
Що відомо
- Камерун приймає Кубок африканських націй уперше за 50 років. Країна мала приймати футбольний турнір ще у 2019 році, однак змагання перенесли до Єгипту через занепокоєння, пов'язані зі здатністю Камерун належно організувати турнір.
- Ажіотаж довкола Кубка африканських націй виник і через дії влади Камеруну. Через низьку відвідуваність стартових матчів влада країни організувала громадський транспорт та роздавала безкоштовні квитки на поєдинки.
- Камерун - одна із найуспішніших команд в історії Кубка африканських націй. Камерунці п'ять разів ставали чемпіонами турніру, востаннє - в 2017 році.
Читайте також: На Кубку Африки голкіперу заборонили грати попри негативний тест на COVID-19: у чому причина