"Ми над цим працювали". Міністр спорту - про "рекомендації" поведінки для українців на Олімпіаді

"Ми над цим працювали". Міністр спорту - про "рекомендації" поведінки для українців на Олімпіаді

Ексклюзивно
"Ми над цим працювали". Міністр спорту - про "рекомендації" поведінки для українців на Олімпіаді
. НОК

Чи будуть обмежувати українців у спілкуванні на Олімпіаді - відповідь міністра молоді та спорту.

Збірна України буде представлена на Зимовій Олімпіаді-2022 у рекордній кількості видів спорту - 12, а усього делегація складатиметься з 45-ти спортсменів. Кваліфікаційний період на Ігри завершено, склад збірної остаточно сформований.

Слухайте епізод подкасту "Коментаторська" про склад збірної України на Олімпіаду-2022 та представлення спортсменів за різними видами спорту

Перед вильотом українських атлетів на Ігри-2022 Суспільне організувало проводи збірної на Олімпіаду в Пекін. Безпосередньо в Києві до проводів приєдналися представники України в скелетоні, фігурному катанні, шорт-треку та бобслеї, а через відеозв'язок підключалися інші атлети, що не перебувають в Україні.

Також на церемонії проводів був присутній Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Він дав короткий коментар з приводу інформації щодо "рекомендацій" для спортсменів про уникнення контактів з представника ОКР.

"У нас була онлайн зустріч з усіма спортсменами і тренерами, як поводити себе у таких ситуаціях, коли будуть провокації, як це було на літній Олімпіаді. Всі спортсмени обізнані, вони знають, як себе поводити у таких ситуаціях. Вони не повинні стояти разом, коли стоять спортсмени з Росії зі стягом. Щоб вони не були разом. Вони повинні це знати. Ми над цим працювали. Після літньої Олімпіади не вперше зустрічалися зі спортсменами і це обговорювали", - сказав Гутцайт.

Під час Олімпіади-2020 у Токіо однією з найбільш резонансних тем стала поведінка після завершення змагань стрибунки у висоту Ярослави Магучіх, яку критикували за обійми з представницею ОКР.

Ярослава Магучіх та Марія Ласіцкене
Ярослава Магучіх та Марія Ласіцкене. Reuters

Інше питання, на яке відповів міністр для Суспільне Спорт, пов'язане з темою кібербезпеки. Деякі країни перед Олімпіадою-2022 закликають своїх спортсменів не везти в Пекін персональні гаджети, а Нідерланди навіть видаватимуть тимчасові пристрої для членів делегації. Суспільне Спорт запитало міністра, чи існують схожі практики в Україні:

"Немає ніякої для нас інформації, що не потрібно брати телефони або лептопи".

Коли відбудеться Олімпіада-2022

Зимові Олімпійські ігри-2022 в Пекіні розпочнуться в п'ятницю, 4 лютого, а завершаться в неділю, 20 лютого. Усього буде розіграно 109 комплектів медалей.

Пряма трансляція Олімпіади-2022 в Україна буде показана на сайті Суспільне Спорт та телеканалі UA: Перший.

Читайте також: Україна офіційно затвердила склад збірної на Олімпійські ігри-2022: хто в команді
На початок