"Було трохи не по собі". Цимбал і Підручний - про естафету на етапі Кубка світу в Антгольці

"Було трохи не по собі". Цимбал і Підручний - про естафету на етапі Кубка світу в Антгольці

Ексклюзивно
"Було трохи не по собі". Цимбал і Підручний - про естафету на етапі Кубка світу в Антгольці
Dmytro Yevenko

Останній чоловічий старт для України перед Олімпіадою.

Чоловіча збірна України з біатлону виступила в останній гонці Кубка світу напередодні Олімпійських ігор. В італійському Антгольці українці показали шостий результат - це другий найкращий показник для "синьо-жовтих" у сезоні 2021/2022. Зокрема, у Естерсунді підопічні Юрая Санітри фінішували п'ятими, стали сьомими в Гогфільцені та шостими - у Рупольдингу.

В Антгольці українська команда, своєю чергою, виступала за нестандартної розстановки. Уперше в сезоні стартовий етап відкрив Богдан Цимбал, другим був Дмитро Підручний, третім - Антон Дудченко, а закривав естафету Артем Прима.

Читайте також: Україна - шоста в останній чоловічій естафеті перед Олімпіадою-2022: результат гонки

Після фінішу українські біатлоністи в коментарі для Суспільне Спорт оцінили свій виступ і поділились очікуваннями від Олімпійських ігор, що розпочнуться вже 4 лютого.

  • Богдан Цимбал:

"Спочатку було трохи не по собі. Востаннє я бігав перший етап на чемпіонаті світу в минулому році, тому не знав, що як буде. Тут є більш вузькі відрізки на трасі, треба по-іншому працювати. Але, у цілому, я задоволений своїм першим колом, втримався в групі, усе добре. А щодо інших [кіл], то мені здалося, що я непогано рухався, не так, щоб "вау", але краще, ніж було до цього. Так, мені сподобався етап. На один патрон менше - і було б ще краще.

Чи допомогла контактна боротьба в боротьбі за місця? Так-так. Ти бачиш людей, намагаєшся за кимось триматись, бачиш, хто відходить, хто слабкіше. На останньому колі трохи не за тими встав і дещо "відпав". Намагався наздогнати, потім росіянин упав, намагався за ним їхати. У принципі, передав Дімі естафету в групі.

Що радив Юрай Санітра на пристрілці? Він казав, що треба чітко стріляти, обрати хорошу позицію, не нервувати і не переживати, не намагатись відстрилятись швидше за всіх, а зробити роботу якісно.

У цілому, я задоволений станом [перед Олімпіадою], міг терпіти [по дистанції], сили були.

  • Дмитро Підручний:

"Все, що хотів, не вийшло. Лежачи було два промахи. Намагався швидко стріляти, на лежці вітер змінювався, доводилось крутити поправку то туди, то сюди. Думаю, на цих двох промахах, може, не допрацював або ж зробив помилку з поправками. Але добре, що двома іншими швидко закрив [мішень].

У принципі, по трасі непогано почувався, біглося. Довелось на другому колі трохи наздоганяти групу, намагався скоротити відставання. Думаю, через це не вистачило на останньому колі, щоб знову ж таки цей маленький часовий проміжок скоротити від групи. Але, думаю, що гонка вийшла досить непогана. Подивлюсь аналіз, що і як, будемо працювати далі.

Завдання було, як завжди, - влучно стріляти та швидко бігти. Інших завдань у мене немає ніколи. Але, у принципі, сьогодні старались реалізувати все, що потрібно буде реалізовувати на Олімпійських іграх. Там буде схожа висота і траса, наскільки ми знаємо, із рельєфом такого типу. Сьогоднішня гонка була така собі мінірепетиція. У принципі, вдалось реалізувати те, що було задумано.

Це вперше за останні роки, що ми їдемо на змагання і не бачили траси, не знаємо, що і як там [у Пекіні]. Але всі будуть у плюс-мінус в однакових умовах. Буде трошки більше тижня, щоб акліматизуватись і вивчити трасу".

Показники Богдана Цимбала та Дмитра Підручного в естафеті в Антгольці

Богдан Цимбал
  • Результат на фініші: 7-ме місце (0+1+0+1) - відставання 28.8 секунди від лідера.
  • Час проходження дистанції: 8-ме місце - відставання 21.2 секунди від найшвидшого на дистанції.
  • Час роботи на вогневих рубежах: 8-ме місце - 10.8 секунди на 4 мішені.
Дмитро Підручний
  • Результат на фініші: 5-те місце (0+2+0+0) - відставання 24.1 секунди від лідера.
  • Час проходження дистанції: 3-те місце - відставання 4.5 секунди від найшвидшого на дистанції.
  • Час роботи на вогневих рубежах: 8-ме місце - 23.2 секунди на 4 мішені.

Що далі

  • 23 січня, неділя. Кубок світу (Антгольц, Італія). Початок - о 16:15.

Біатлон: Кубок світу 2021/22 де дивитися

Усі гонки Кубка світу наживо можна дивитися на сайті Суспільне Спорт, а також трансляція усіх гонок етапу буде доступна на телеканалі UA: Перший.

Слухайте епізод подкасту "Коментаторська" про склад збірної України на Олімпіаду-2022 та представлення спортсменів за різними видами спорту
На початок