Україна - шоста в останній чоловічій естафеті перед Олімпіадою-2022: результат гонки

Україна - шоста в останній чоловічій естафеті перед Олімпіадою-2022: результат гонки

Україна - шоста в останній чоловічій естафеті перед Олімпіадою-2022: результат гонки
AP

Україна боролася за топ-5, але не втрималася за цю позицію.

Чоловіча естафетна гонка відкривала програму заключного змагального дня на сьомому етапі Кубка світу в Антгольц-Антерсельві. На старт вийшли 24 збірні, які між собою змагалися за останню перемогу перед Олімпіадою-2022.

Збірна України виходила на старт чоловічої естафети у тому ж складі, що і на попередніх стартах. Однак за іншої розстановки біатлоністів: розпочинати гонку мав Богдан Цимбал, третій етап бігти Антон Дудченко, а закривати естафету Артем Прима. Лише другий етап Дмитра Підручного залишався без змін.

Читайте також: Старт-лист на чоловічу естафету Кубка світу в Антгольці: у якому складі Україна

Гонку українські біатлоністи розпочали в топ-7. Богдан Цимбал використав два додаткові патрони на вогневих рубежах, і хоча з другої стрільби виходив дев'ятим, на передачі естафети відіграв дві позиції.

Водночас, відставання України від лідерів уже на першому етапі Цимбала зросло до 29 секунд. Надолужувати його довелося Дмитрові Підручному, який уперше вийшов на трасу в Антгольці після пропуску індивідуальної та гонки з масовим стартом.

Підручний використав два додаткових патрони на перший стрільбі. Але через хиби інших біатлоністів та відігравання по дистанції зміг вийти на п'ятій позиції.

Втримався Підручний у топ-5 і після "стійки", закривши усі п'ять мішеней. Причому відставання від лідерів норвежців складало лише 20 секунд.

На передачі естафети Підручний залишився п'ятим. І після першої стрільби Антона Дудченко Україна залишилася у топ-5, однак відстань суттєво збільшилася: з 24 секунд на передачі естафети до 56.

А уже на "стійці" Дудченко вибув з топ-5. Лише трьом додатковим патронам біатлоніст закрив усі п'ять мішеней, опустившись на сьоме місце - відставання вже складало 1:50 хвилини.

Артем Прима, який біг останнім естафету у складі збірної України, ще до першого вогневого рубежу відіграв одну позицію. І до останнього вів боротьбу за топ-5.

На останньому вогневому рубежі Прима закрив лише з семи патронів усі мішені, через що його випередив представник збірної Швейцарії. Проте український біатлоніст продовжив боротьбу за топ-6 та її виграв.

Переможцями гонки з майже 2-хвилинною перевагою стали біатлоністи з Норвегії, які за вісім вогневих рубежів використали лише чотири додаткових патрони.

Кубок світу. Сьомий етап (Антгольц): чоловіча естафета. Результат

  1. Норвегія (0+4) 1:12:14.7
  2. Росія (1+12) +1:57.2
  3. Німеччина (0+4) +2:04.4
  4. Франція (0+7) +2:20.5
  5. Канада (1+8) +2:31.5
  6. Україна (0+11) +2:38.7
На початок