Australian Open-2022: Світоліна та Костюк вилетіли в третьому раунді

Australian Open-2022: Світоліна та Костюк вилетіли в третьому раунді

Australian Open-2022: Світоліна та Костюк вилетіли в третьому раунді
Getty Images

Усі українки покинули одиночний розряд турніру.

До третього раунду Australian Open (1/16 фіналу) дійшли дві українські тенісистки з п'яти - Еліна Світоліна та Марта Костюк. На цій стадії Світоліна отримала в суперниці Вікторію Азарєнка, а Марта Костюк - Паулу Бадосу (№8 посіву та свою подругу).

І обидві українки вилетіли саме у цьому раунді, хоча й зробили це по-різному.

Слухайте подкаст "Коментаторська" від Суспільне Спорт - в останньому епізоді називаємо повний склад України на Олімпіаду-2022 та розбираємо шанси українців на результат.
  • Еліна Світоліна (Україна, 15) - Вікторія Азарєнка (Білорусь, 24) 0:2 (0:6, 2:6)

Це була п'ята очна зустріч українки та білоруски, і стала п'ятою, яку виграла саме Азарєнка. Для перемоги у матчі білорусці вистачило трохи більше години.

В Еліни практично не працювала перша подача (51% влучності), було багато невимушених помилок (26 проти 9 у суперниці). І хоча в останньому геймі матчу Світоліна відіграла 5 матчболів Вікторії, та з шостим не впоралася - лише два гейми на користь українки.

Власне, лише вшосте в кар'єрі Еліна Світоліна програла сет з рахунком 0:6. Востаннє це траплялося у 2018 році, а до того один раз у 2015 та тричі у 2013 році. По суті, Світоліна повторила свою третю найбільшу поразку в кар'єрі. З більшим рахунком вона програвала лише Моніці Нікулеску - 0:6, 0:6 (Індіан Веллс-2013) та Марині Ераковіч - 0:6, 1:6 (Бірмінгем-2013).

  • Паула Бадоса (Іспанія, 8) - Марта Костюк (Україна) 2:1 (6:2, 5:7, 6:4)

Матч між Бадосою та Костюк нагадував битву, особливо в останніх двох сетах. Тенісистки провели на корті 2 години 21 хвилину, обмінялися 55 віннерами (30-25 на користь українки) і створили яскраву гру.

У першому сеті Бадоса контролювала гру, але з часом Костюк знайшла свій теніс, вирівняла ситуацію і забрала другий сет. У вирішальній партії Марта тричі програвала свою подачу, і хоча двічі змогла зробити зворотний брейк - на третій уже не вистачило сил.

Після матчу тенісистки розділили спільний момент біля сітки.

Що відомо

  • Усі українки вилетіли з особистого розряду AO, але ще три залишилися в парному: Марта Костюк в парі з Даяною Ястремською, а також Надія Кіченок (пара з латвійкою Єленою Остапенко) - гратимуть свої матчі другого раунду.
  • Після турніру Світоліна залишиться першою ракеткою України і, найімовірніше, залишиться у топ-20 світового рейтингу. Костюк - повернеться у топ-60 і залишиться третьою ракеткою України.
На початок