Фігурист Шмуратко – про старт Євро-2022, найкращий прокат у кар'єрі та вплив тренувань у Італії

Фігурист Шмуратко – про старт Євро-2022, найкращий прокат у кар'єрі та вплив тренувань у Італії

Фігурист Шмуратко – про старт Євро-2022, найкращий прокат у кар'єрі та вплив тренувань у Італії
. ISU

Лідер чоловічої збірної України розповів Суспільне Спорт про враження від старту чемпіонату Європи, ситуацію з коронавірусом у команді й на змаганнях та чому не хоче покидати Україну.

Український фігурист Іван Шмуратко показав найкращий прокат у кар'єрі в перший день чемпіонату Європи-2022, що триває у столиці Естонії Таллінні. Лідер чоловічої збірної посідає 8-ме місце після короткої програми з особистим рекордом – 82.13 бала. Це вперше Шмуратко отримав понад 80 балів на міжнародних змаганнях.

Якщо Івану вдасться втриматися в десятці після довільної програми, це буде найкращим результатом України в чоловічому одиночному катанні за 22 роки. Востаннє українські одиночники фінішували в топ-10 ще в 2000-му, коли Дмитро Дмитренко завоював "бронзу", а Віталій Данильченко посів шосте місце.

Також фініш у топ-10 гарантував би дві ліцензії для команди на наступний чемпіонат Європи. А більше одного учасника від чоловічої збірної України на Євро не було з 2001-го.

Як Шмуратко оцінив такий початок чемпіонату, фігурист поділився в коментарі Суспільне Спорт.

Читайте також: Найбільша команда за 12 років: склад України на чемпіонат Європи-2022 з фігурного катання та розклад

Що сказав Іван Шмуратко після прокату

"Кайф! – відреагував на результат фігурист. – Це, звичайно, одна з важливих цілей, і перший крок зроблено – тепер треба заряджатися на довільну програму. Тренування йдуть супер, проїхав супер. Продовжуватимемо працювати в потрібному руслі й показувати шоу".

Шмуратко позитивно оцінив своє виконання програми й зауважив лише, що можна ще допрацювати доріжку кроківХоча у фінальному протоколі Іван отримав за неї максимальний четвертий рівень та позитивні оцінки за виконання.. "Якщо подивитись дуже-дуже тонко, звичайно, її можна [вдосконалити], – вважає Іван. – Це робота без кінця: її треба модернізувати й робити найкращою з можливих у світі".

 • Відео короткої програми Івана Шмуратка на чемпіонаті Європи-2022:

Фігурист зізнався, що нова хвиля коронавірусу та зняття зі змагань великої кількості спортсменів не викликали в нього спокуси перестрахуватися й пропустити чемпіонат напередодні Олімпіади.

"Ні, бажання такого не було. Дуже радий, що я тут. Усе роблю за себе й за свою команду. Головне бути здоровим, звичайно, й залишатися на стрьомі завжди, щоб не підхопити нічого, що може заважати".

Своєю чергою, Іван поспівчував партнерці за командою Марії Андрійчук, яка була вимушена знятися зі змагань через позитивний тест на COVID-19 після того, як її викликали на чемпіонат на заміну Анастасії Шаботовій. "Навіть не уявляю, наскільки важко так приїхати запасною та сидіти на карантині", – відреагував на цей випадок спортсмен.

Читайте також: Ще одна українка знялася з чемпіонату Європи з фігурного катання: в Андрійчук виявили коронавірус

Про вплив одного з провідних тренерів Європи

Улітку, перед стартом сезону, Шмуратко розпочав співпрацю з італійською Young Goose Academy на чолі з тренером Лоренцо Маґрі – наставником італійського фігуриста Даніеля Ґрассла, який посів четверте місце на минулому чемпіонаті Європи та йде на п'ятому місці після короткої програми на цьому. Разом із Маґрі в місті Енья з Іваном також працювали російська тренерка Ангеліна Туренко та фінка Аліса Міконсарі.

Спершу це були двотижневі літні збори, а пізніше Шмуратко повертався до клубу ще двічі в сезоні: по тижню між змагальними стартами. Команда й досі консультує українця, зокрема по відео, а він має бажання їздити туди частіше, але переїздити до Італії й тренуватися там постійно Іван поки не планує.

"Я дуже люблю Україну. Я люблю бути вдома: там моя сім'я, мої друзі. Гадаю, що в сучасному світі немає такого [явища], як перебратися кудись назавжди. Зараз є можливості працювати онлайн, можна не онлайн – що завгодно можна, було б бажання".

Шмуратко розповів, що сам проявив ініціативу щодо вступу до іноземного клубу, а його постійна українська тренерка Марина Амірханова "була за".

Як каже фігурист, в Італії йому вдалося "відчути роботу в системі й побувати в команді, в якій люди працюють усі разом в одному напрямку, а не кожен сам за себе. Я з початку своєї кар'єри дуже хочу, щоб у нашій команді України всі були друзями, колегами, які б підтримували одне одного, а не "сипали" щось погане".

"Дуже чекаю, коли зможу знову приїхати до Еньї. Це місце, де можна подумати, в горах подихати надзвичайно свіжим повітрям. Ну, й попрацювати з однією з найкращих команд у світі".

Хто такий Іван Шмуратко

 • 20-річний український фігурист, який представляє Київ і виступає в одиночному катанні.
 • Чотириразовий чемпіон України (2018-2021), срібний призер Юнацьких Олімпійських ігор у команді (2016).
 • Найкращий результат Шмуратка на рівні чемпіонатів світу – 21-ше місце (2021), на Європі – 22-ге (2019).
 • У сезоні 2021/22 Іван став четвертим на челенджері Budapest Trophy, а також потрапив до топ-5 на Denis Ten Memorial Challenge у Нур-Султані.
Читайте також: Лідерка збірної України з фігурного катання Анастасія Шаботова знялася з чемпіонату Європи

Що далі

 • Четвер, 13 січня. 11:23 – Жінки. Коротка програма
 • Четвер, 13 січня. 19:00 – Пари. Довільна програма
 • П'ятниця, 14 січня. 12:33 – Танці. Ритмічний танець
 • П'ятниця, 14 січня. 18:00 – Чоловіки. Довільна програма
 • Субота, 15 січня. 13:35 – Танці. Довільний танець
 • Субота, 15 січня. 18:30 – Жінки. Довільна програма
На початок