"Жодна з дівчат не впоралася". Велепець - про виступ жіночої збірної України у персьюті Обергофу

"Жодна з дівчат не впоралася". Велепець - про виступ жіночої збірної України у персьюті Обергофу

Ексклюзивно
"Жодна з дівчат не впоралася". Велепець - про виступ жіночої збірної України у персьюті Обергофу
Суспільне

Ексклюзивний коментар тренера жіночої команди.

Збірна України з біатлону виступила на першому етапі Кубка світу в 2022 році. У неділю, 9 січня, гонками переслідування закінчився етап у німецькому Обергофі.

У жіночому персьюті Україна була представлена трьома біатлоністками - Валентина Семеренко, Дар'я Блашко та Юлія Джима відібралися за підсумками спринту. Однак покращити результат вдалося лише Блашко: з 31-ї позиції біатлоністка піднялася на 22-у.

Читайте також: Дар'я Блашко - у топ-25 жіночого переслідування в Обергофі: результати гонки

На етапі в Обергофі Україна повторила топрезультат сезону в особистих гонках: Валентина Семеренко фінішувала 13-ю у спринті. Проте виступом у персьюті залишився незадоволеним старший тренер жіночої команди Урош Велепець.

Що сказав тренер жіночої команди?

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Урош Велепець визнав, що жодна з біатлоністок не змогла впоратися належним чином у гонці. Тренеру сподобався хід по трасі Юлії Джими та чиста стрільба Дар'ї Блашко, але виступити добре в обох компонентах жодній з біатлоністок не вдалося.

  • Про виступ біатлоністок у персьюті

"Жодна із дівчат не впоралася так, як треба. Блашко стріляла чудово: чотири "нулі", швидко, але ходом взагалі була неготовою, програла майже три хвилини. Стрільба - супер, хід по дистанції - ні. Валентина Семеренко - ані стрільба, ані ходом пішло не так, як треба. У Юлії пішов хід, але стрільба - перший рубіж [три хиби]. Це, схоже, як у Дмитра Підручного: або нерви, або не знаю. Перший рубіж нахибить, а потім може далі працювати".

  • Як оцінює результат України в гонці переслідуванні

"Дівчата не зробили як треба, тому фінішували з 22-го по 36-е місце. Треба і бігти добре, і стріляти. Лише у Блашко стрільба пішла, тому що вогневий рубіж дуже важкий. Звісно, не можемо бути задоволені цими результатами, але все одно три дівчини в очках. Будемо дивитися далі у Рупольдингу".

"Блашко сказала, що їй не біглося. Валентина Семеренко один рубіж провалила, а так у принципі 0+0+3+1, хоча також біглося дуже важко, програла майже дві з половиною хвилин. Джима після трьох хиб на першому вогневому рубежі пішла з нулем [на другому]. Потім третє коло пробігла швидко і знову дві хиби. Важко боротися, коли біжиш у групі, яка є. Але все одно ходом непогано і будемо далі. В біатлоні вже давно так: треба дуже швидко бігти, а з хорошою стрільбою можна зробити топ-3. А коли не біжиш - це дуже важко".

  • Як підсумовує виступ України на етапі в Обергофі

"Дуже важко [підсумовувати]. Декілька дівчат [Катерина Бех та Ольга Абрамова] пропускали ці змішані естафети. Відчувається втома, але не лише у нас - у всіх. Проте перед Олімпіадою нам усім треба підійматися".

  • Чи визначився Велепець зі складом на Олімпіаду-2022

"Будемо вирішувати у Рупольдингу. Декілька дівчат вже показали хороший рівень у цьому сезоні. Сядемо з керівництвом команди та тренерами та обговоримо".

  • Про зміни у складі на етап Кубка світу в Рупольдингу

"У [Рупольдингу] бігтимуть і Петренко, і Меркушина, і Білосюк. І від цього будемо відштовхуватися. Треба дівчата, що швидко біжуть, а це лише Джима".

Що відомо

  • На етапі в Обергофі Україна була без Олени Білосюк, яка залишилася на зборі в Поклюці.
Читайте також: Олена Білосюк повернеться у склад України на етап Кубка світу в Рупольдингу
  • Три біатлоністки - Юлія Джима, Валентина Семеренко та Дар'я Блашко мали три старти в Обергофі, Катерина Бех та Ольга Абрамова - лише один.
  • На етапі в Обергофі Україна здобула першу медаль - Дар'я Блашко та Артем Тищенко виграли "бронзу" в одиночному міксті.
Читайте також: Україна здобула "бронзу" в одиночній змішаній естафеті на Кубку світу з біатлону: результат гонки
На початок