Australian Open-2022: з ким гратимуть українські тенісисти в кваліфікації

Australian Open-2022: з ким гратимуть українські тенісисти в кваліфікації

Australian Open-2022: з ким гратимуть українські тенісисти в кваліфікації
. Леся Цуренко. Фото: AP Photos

Сім українців гратимуть у кваліфікації.

З 10 січня у Мельбурні розпочинається кваліфікаційна частина першого тенісного Грендслему 2022 року - Australian Open. Переможці кваліфікації отримають право виступити в основній сітці турніру, однак для цього їм потрібно здолати аж трьох суперників на своєму шляху.

У відборі на Australian Open змагатимуться сім українських тенісистів: чотири - у жіночому турнірі та три - у чоловічому. Вони отримали суперників за підсумками жеребкування кваліфікації Australian Open.

Суспільне Спорт розповідає про шлях українців до основної сітки Australian Open.

Жіноча кваліфікація Australian Open-2022

  • Леся Цуренко (№6 посіву)

Першою суперницею Лесі Цуренко у кваліфікації Australian Open стане представниця Індії Анкіта Раїна (№202 рейтингу WTA). Тенісистки зустрінуться між собою вперше.

У разі перемоги на Цуренко у півфіналі кваліфікації очікуватиме переможниця протистояння гречанки Валентіні Граматікополу та американки Ейжи Мухаммад - №183 та 217 світового рейтингу відповідно. А ось у фіналі ймовірною суперницею Цуренко може стати інша українка - Катерина Байндль.

Для Цуренко це буде 12-а участь на Australian Open (десять разів вона грала в основній сітці турніру). Найкращий результат українки - вихід у третє коло турніру в 2013 році.

  • Катерина Байндль (№23 посіву)

Як і Леся Цуренко, Катерина Байндль також отримала статус сіяної у кваліфікації Australian Open. Суперницею української тенісистки у першому раунді стала американка Грейс Мін (№171 рейтингу WTA), з якою вона вже грала: у 2017 році в кваліфікації на Вімблдон українка здобула перемогу.

Якщо Байндль пройде Мін, то у півфіналі кваліфікації зустрінеться з переможницею протистояння між росіянкою Еліною Аванесян та Катінкою фон Дайхманн з Ліхтенштейну, які у рейтингу WTA посідають 222-е та 317-е місця відповідно. У фіналі ж найрейтинговішою серед можливих суперниць Байндль є саме Леся Цуренко.

Для Байндль це буде шостий виступ на Australian Open. У період з 2017 по 2020 роки вона щоразу грала в основній сітці турніру, але вилітала з нього у першому ж раунді.

  • Дар'я Снігур (№31 посіву)

Третьою сіяною тенісисткою у кваліфікації Australian Open стала 19-річна Дар'я Снігур. У першому раунді вона зіграє з представницею Парагваю Веронікою Сепеде-Ройг (дебютна зустріч між тенісистками).

У разі проходу Снігур у півфінал кваліфікації, її наступною суперницею стане переможниця пари іспанки Ребекки Масарової та чешки Джесіки Малечкової. А ось найрейтинговішою серед можливих суперниць у фіналі кваліфікації є італійка Сара Еррані, яка отримала дев'ятий номер посіву.

Снігур вдруге гратиме у кваліфікації на Australian Open. У 2021 році вона покинула турнір у першому ж раунді кваліфікації.

  • Катерина Бондаренко

Єдиною серед несіяних представниць України у кваліфікації на Australian Open буде Катерина Бондаренко. У першому раунді вона зіграє з австралійкою Шарлоттою Кемпенарс-Поч, яка отримала від організаторів wild card для участі на турнірі.

У півфіналі кваліфікації Бондаренко може натрапити або на швейцарку Йлену Ін-Албон або ж на канадку Ребекку Маріно, яка отримала 24-й номер посіву. Якщо українка подолає і цей раунд, то у фіналі кваліфікації на неї, найімовірніше, очікуватиме зустріч з росіянкою Камілою Рахімовою - №8 рейтингу посіву.

Для Катерини Бондаренко це буде 13-а участь на Australian Open (дев'ять разів українка грала в основній сітці турніру). Бондаренко тричі проходила у третє коло турніру: в 2009, 2016 та 2018 роках.

Чоловіча кваліфікація Australian Open-2022

  • Ілля Марченко

У чоловічій сітці кваліфікації на Australian Open українців немає серед сіяних. Перша ракетка України серед чоловіків Ілля Марченко (№163) розпочне виступи у першому раунді проти японця Йосуке Ватанукі - №266 рейтингу ATP.

Якщо Марченко подолає Ватанукі, то у півфіналі кваліфікації зіграє проти переможця пари між молдованином Раду Алботом - п'ятим номером посіву та італійцем Філіппо Бальді. А ось у фіналі кваліфікації ймовірним суперником Марченка може бути ще один сіяний - португалець Жоау Соуза.

Для Марченка Australian Open-2022 стане ювілейним десятим у кар'єрі (шість разів до цього українець грав в основній сітці турніру). Найкращим результатом Марченка є вихід у друге коло в 2010 та 2011 роках.

  • Сергій Стаховський

36-річний Стаховський розпочне виступи в кваліфікації проти американця Джей-Джей Вульфа (№174 рейтингу ATP), з яким зустрінеться вперше у кар'єрі.

Якщо Стаховський здолає американського тенісиста, то в другому раунді зіграє проти переможця пари британця Ліама Броуді (№10 посіву в кваліфікації Australian Open) та поляка Каміла Жука. У разі, якщо у Стаховського вийде пройти у фінал, там на нього може очікувати ще один сіяний тенісист - Крістофер Ойбанкс (№31).

Серед усіх представників України Стаховський є рекордсменом за участю на Australian Open - для нього це буде 16-й турнір. Дев'ять разів українець проходив в основну сітку турніру, однак лише одного разу (у 2011 році) грав у третьому колі.

  • Віталій Сачко

Останній представник України у кваліфікації Australian Open розпочне виступи проти бельгійця Зізу Бергса. Для Сачка це буде друга зустріч проти бельгійського тенісиста: у 2019 році українець переміг його на турнірі в Бахрейні.

У півфіналі кваліфікації на Сачка очікуватиме переможець пари між сербом Ніколою Мілошевичем (№15 посіву) та аргентинцем Ніколасом Кікером. Якщо ж українець подолає і цей раунд кваліфікації, то у фіналі його найрейтинговішим із можливих суперників є представник Туреччини Чем Ілкель.

Сачко на Australian Open-2022 дебютує у кваліфікації на турнірах серії Великого Шолому.

Що далі

  • Понеділок, 10 січня. Старт кваліфікації Australian Open-2022.
  • Понеділок, 17 січня. Старт основної сітки Australian Open-2022.
На початок