На яких підставах Джоковичу надавали візу для участі на Australian Open - пояснення юристів

На яких підставах Джоковичу надавали візу для участі на Australian Open - пояснення юристів

На яких підставах Джоковичу надавали візу для участі на Australian Open - пояснення юристів
. AP

Серб прибув в Австралію, але його не допускають до змагань.

Новак Джокович зіштовхнувся з проблемами при в'їзді в Австралію, де мав взяти участь на першому крупному тенісному старті у 2022 році - Australian Open. Першій ракетці світу спочатку надали дозвіл для виступу на турнірі завдяки медичній довідці, однак згодом відмовили в цьому.

Джокович поки що перебуває в "імміграційному ізоляторі", після чого існує ймовірність того, що спортсмена депортують. Віза, яку йому видали для участі на Australian Open, була скасована після того, як з'ясувалося, що статус її надання не передбачав можливості звільнення від вакцинації.

Читайте також: Джоковича не впустили в Австралію: візу скасували, є ймовірність депортації. Що відбувається

Попередньо інформацію про те, за яких підстав Джоковичу спочатку надавали візу, ані він, ані його представники не надавали. Однак тепер адвокати сербського тенісиста розповіли деталі того, яким чином йому вдалося отримати медичну довідку.

На яких підставах Джоковичу надавали візу?

У судових документах, які були опубліковані у суботу, 8 січня, адвокати Джоковича зазначили, що сербу надали тимчасову візу для в'їзду в країну. А основою для надання медичної довідки тенісисту, було те, що він нещодавно перехворів коронавірусом.

Таким чином, захист Джоковича буде засновуватися на тому, що рішення про скасування візи тенісисту було викликане низкою юридичних помилок. А сам процес відмови у в'їзді в країну був здійснений з низкою порушень.

Перехворів Джокович коронавірусом, за ствердженням юристів, 16 грудня минулого року. Хоча в Twitter сербський тенісист виставляв фото 17 грудня, де отримував почесну іменну марку в Сербії.

При цьому Джокович, прибувши в Австралію, надав результат ПЦР-тесту на коронавірус, який був негативним.

Що відомо

  • Медичну довідку Джоковичу, яка давала дозвіл на в'їзд в Австралію, надали дві незалежні медичні організації від федерації тенісу Австралії.
  • Крім Джоковича, через схожі причини скасували візу чеської тенісистки Ренати Ворачової.
Читайте також: Australian Open: другій тенісистці анулювали візу в Австралію та відправили до ізолятору
  • Новак Джокович відмовляється надавати інформацію про свій статус вакцинації. Водночас для участі в австралійських тенісних турнірах спортсмени обов'язково мають бути вакциновані (або отримати медичний дозвіл на відсутність вакцинування).
  • Розгляд справи щодо візи Новака Джоковича та його в'їзду та територію відбудеться в понеділок, 10 січня. До того часу серба не депортують з країни.
На початок