Два українці - у топ-30 надвітряного спринту в Обергофі: результати гонки

Два українці - у топ-30 надвітряного спринту в Обергофі: результати гонки

Два українці - у топ-30 надвітряного спринту в Обергофі: результати гонки
. biathlon.com.ua

Чим закінчилася перша гонка 2022 року.

Етап Кубка світу з біатлону відновився у 2022 році в німецькому Обергофі. Він розпочався чоловічою спринтерською гонкою, участь у якому взяли 110 біатлоністів.

Дивіться також відео чоловічого спринту в Обергофі

На чоловічий спринт у Обергофі збірна України брала участь основним складом. Після пропуску етапу в Ансі до Німеччини прибула четвірка біатлоністів, яка замість цього брала участь на зборі в Італії - Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко та Богдан Цимбал. П'ятим мав стартувати Тарас Лесюк.

Читайте також: Старт-листи перших гонок на п'ятому етапі Кубка світу з біатлону: коли стартують українці

Спринтерська гонка в Обергофі проходила за непростих умов. Перед стартом спринту розпочався снігопад, який укупі із сильним вітром, ускладнював проходження вогневих рубежів біатлоністами.

Проблеми з проходженням етапів відчулися уже у перших українських біатлоністів. Артем Прима, який стартував під четвертим стартовим номером, заробив по два кола штрафу, що погіршило його боротьбу за потрапляння у гонку переслідування.

Розпочав з хиби і Богдан Цимбал, витративши на першому вогневому рубежі 45 секунд. Однак на "стійці" відпрацював чисто, завдяки чому отримав шанс на фініш у заліковій зоні.

Хиби інших біатлоністів сприяли тому, що Цимбал фінішував навіть у топ-30. І загалом показав найкращий результат серед українців: на фініші Цимбал програв 1:04 хвилини росіянину Алєксандру Логінову.

У топ-30 потрапив й інший українець - Антон Дудченко. На стрільбі Дудченко показав аналогічний результат за точністю, що й Цимбал, однак схибив на другій стрільбі після чистої першої.

Потрапив у гонку переслідування і Дмитро Підручний. Однак не у залікову зону: уже на першому вогневому рубежі лідер збірної України пішов на три кола штрафу.

На "стійці" Підручний схибив ще одного разу. Але завдяки тому, що конкуренти хибили частіше, зміг повернутися у боротьбу за потрапляння в персьют та її переміг.

Щодо результату Тараса Лесюка, то він, як і Артем Прима, не зміг відібратися у гонку переслідування. На двох вогневих рубежах він закрив лише половину мішеней, у зв'язку з чим фінішував за межами топ-70.

Переможцем вітряного спринту в Обергофі став росіянин Алєксандр Логінов, який на фініші з одним колом штрафу випередив француза Емільєна Жаклена на шість секунд. У топ-3 - Штурла Легрейд.

Від України ж у гонку переслідування відібралися три українські біатлоністи: Богдан Цимбал, Антон Дудченко та Дмитро Підручний.

Кубок cвіту. П'ятий етап (Обергоф): чоловічий спринт. Результат

 1. Алєксандр Логінов (Росія, 0+1) 27:00.8
 2. Емільєн Жаклен (Франція, 1+1) +6.5
 3. Штурла Легрейд (Норвегія, 1+0) +15.1
 4. Йоганнес Кюн (Німеччина, 1+1) +18.6
 5. Роман Реєс (Німеччина, 1+0) +20.2
 6. Антон Бабіков (Росія, 0+0) +23.0

...

 • 19. Богдан Цимбал (Україна, 1+0) +1:04.8
 • 26. Антон Дудченко (Україна, 0+1) +1:17.5
 • 44. Дмитро Підручний (Україна, 3+1) +1:52.9
 • 66. Артем Прима (Україна, 2+2) +2:42.0
 • 76. Тарас Лесюк (Україна, 2+3) +3:04.8
На початок