Віктор Санєєв: у віці 76 років помер триразовий олімпійський чемпіон в потрійному стрибку

Віктор Санєєв: у віці 76 років помер триразовий олімпійський чемпіон в потрійному стрибку

Віктор Санєєв: у віці 76 років помер триразовий олімпійський чемпіон в потрійному стрибку
AP Photos

Він був "Спортсменом XX століття" в Грузії.

Триразовий олімпійський чемпіон та колишній світовий рекордсмен, грузин Віктор Санєєв, помер у віці 76 років. Про це повідомляє World Athletics.

Помер Віктор Санєєв у Сіднеї, де проживав разом з сім'єю більше двадцяти років. Причина смерті, за інформацією грузинських ЗМІ, зупинка серця.

Санєєв спеціалізувався на потрійному стрибку, саме в цій дисципліні він виграв три поспіль Олімпіади у складі СРСР - Мехіко-1968, Мюнхен-1972 та Монреаль-1976. Він є єдиним 3-разовим олімпійським чемпіоном у цій дисципліні. У Москві-1980 Віктор здобув "срібло", тож загалом у його колекції чотири олімпійські нагороди.

За час своєї кар'єри Санєєв встановив три світові рекорди - 17.23 м, 17.39 м та 17.44 м. Останній тримався з 1972 по 1975 рік, а встановлений він був у Сухумі - рідному місті грузинського атлета.

Активну спортивну кар'єрі він закінчив після Олімпіади-1980, очолював збірну Грузії зі стрибків, а тоді працював тренером у тбіліському клубі "Динамо". На початку 90-х після розпаду СРСР та початку воєнних дій в Грузії Віктор переїхав в Австралію, де проживав увесь подальший час. Упродовж останніх років був тренером з потрійного стрибка.

Віктора Санєєва також назвали "Спортсменом XX століття" в Грузії, сам він називав цю нагороду однією з найважливіших у житті. Критикував вторгнення Росії в Грузію в 2008 році.

Усі досягнення Віктора Санєєва

  • 3-разовий олімпійський чемпіон, 4-медаліст (ще одне "срібло")
  • Автор трьох світових рекордів у потрійному стрибку - його найкращий результат становить 17.44 м
  • 2-разовий чемпіон Європи та 6-разовий чемпіон Європи в приміщенні.
На початок