"Це був для мене шок". Анастасія Меркушина - про стан здоров'я, форму, хворобу та відновлення

"Це був для мене шок". Анастасія Меркушина - про стан здоров'я, форму, хворобу та відновлення

"Це був для мене шок". Анастасія Меркушина - про стан здоров'я, форму, хворобу та відновлення
Біатлон майбутнього / Є. Вялков

У якому стані перебуває українська біатлоністка - її коментар.

26-річна українська біатлоністка Анастасія Меркушина провела дві гонки на чемпіонаті України з біатлону, які стали для неї першими після 2-тижневої паузи. Меркушина розпочала сезон на рівні Кубка світу, але одразу на старті у неї виникли проблеми зі здоров'ям: біатлоністка повернулася в Україну, де пройшла обстеження і почала лікування.

Президент федерації біатлону Володимир Бринзак у коментарі Суспільне Спорт зазначав, що в Анастасії діагностували інфекцію, якою також захворіла Ірина Петренко. Обидві біатлоністки пройшли обстеження в Україні.

Читайте також: Меркушина та Петренко пропустять етап Кубка світу в Обергофі: що відомо про їхній стан здоров'я

Після виступу на чемпіонаті України Анастасія Меркушина в коментарі Youtube-каналу Biathlonnews розповіла про свій стан здоров'я, перебіг хвороби та план на другу частину сезону.

За словами Меркушиної, її форму не назвати навіть нормальною. Усе через те, що вона майже два тижні не займалася швидкісною роботою на лижах.

"Форма зараз далека не те щоб від оптимальної, а від нормальної. Це нормально, тому що все-таки я довго не робила великих навантажень. Я приїхала з етапів Кубка світу в Київ, з науковцями НДІНауково-дослідний інститут НУФВСУ ми розробили план виходу з тієї ситуації. Мені треба було чотири дні відлежатися вдома, ще чотири - відпрацювати в залі, в теплих приміщеннях. А після того лише в обід - коли температура підвищувалася - можна було виходити надвір, робити роботу на лижах. [За цей період] була силова підготовка, але після цього треба викататися і вибігатися - тільки в Буковелі я почала робити якісь прискорення. Форма зараз не є хорошою, але будемо потроху виходити з тієї хвороби. Надіятимуся, що буде тільки краще", - пояснила Анастасія.

З її слів, тільки безпосередньо на стартах вона зрозуміла, що щось не так. Перші проблеми виникли після передсезонних гонок в Шушені, але попри це до останнього не розуміла важкість ситуації.

"Розуміння, що щось не так? Десь після Шушена: я відпрацювала ще один цикл, мені стало в один день погано, проявився кашель, було таке відчуття хворобливе, трохи горло боліло. Навіть описати не можу, відчувала, що трохи хвора. Не вийшла на декілька тренувань, стало легше, ніби все нормально. Думаю: "Значить, все добре". Продовжила тренування, нормально себе почувала, а коли вийшла в Естерсунді на індивідуальну гонку у мінусову погоду, то відчула, що не можу дихати, що задихаюся. Це для мене був шок, відверто кажучи. Думала, може день поганий, ще щось. Лікарі посадили, дали відпочити, пару днів відсиділася вдома, не виходила на вулицю. Потім наче непогано, як мені здавалося, підійшла до естафети, вийшла, а там ті ж симптоми", - розповіла Меркушина.

Анастасія пояснює, що симптомів у "звичайному" житті не відчувала, хоча лікарі поставили їй одразу кілька діагнозів.

"Приїхавши в Київ, лікар мені каже, що маю отит, ларингіт, бронхіт, бронхоспазм, а я не відчуваю нічого. У нормальному житті не відчувала ніяких симптомів, а насправді усе було червоне і запалене. Якась така хвороба. Спілкувалася з дівчатами, які теж захворіли, у них такі ж симптоми - виявляється, крім коронавірусу ще є інші віруси", - сказала біатлоністка.

Щодо подальших планів, то Анастасія поїде на збір в словенську Поклюку, де проходить підготовку жіноча команда "А". Планується старт Меркушиної в Рупольдингу - це шостий етап Кубка світу і другий в січні. Але вона не впевнена, що уже повністю здорова.

"Що далі? Усе покрите туманом. Я не відчувала симптомів - сказати, що я здорова на 100% теж не можу, бо сама не знаю. Не відчуваю симптомів, нічого не болить, усе добре, але наскільки вийшла [з хвороби] - не знаю", - сказала Анастасія.

Меркушина продовжує боротьбу за олімпійську ліцензію і сподівається, що зможе набрати форму. Але зазначає, що хоче, аби в Пекін поїхали найкращі та найсильніші.

"У моїх інтересах - щоб поїхав найкращий і найсильніший, - зазначає Анастасія, і додає: - Сподіваюся, що вийде відіграти ті два тижні".

Що відомо

  • Анастасія Меркушина у сезоні 2021/22 пробігла лише дві гонки на міжнародному рівні: 71-е місце в індивідуальній гонці в Естерсунді та десяте - в естафеті. Після цього вона повернулася в Україну через проблеми зі здоров'ям.
  • Тренер жіночої збірної України Урош Велепець раніше заявляв, що розраховує на Петренко та Меркушину у контексті січневих стартів Кубка світу.
  • На зборі у Поклюці перебувають шість спортменок: Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Валентина Семеренко, Катерина Бех та Ольга Абрамова. Після етапу в Рупольдингу жіноча збірна України має визначитися зі складом на Олімпіаду-2022.
На початок