Україна – восьма в "Різдвяній гонці-2021". Результати змагань

Україна – восьма в "Різдвяній гонці-2021". Результати змагань

Україна – восьма в "Різдвяній гонці-2021". Результати змагань
biathlon.com.ua

Результати "Різдвяної гонки-2021": як виступили українці.

У німецькому Рупольдингу розіграли медалі останнього старту календарного року – "Різдвяної гонки", або World Team Challenge. Традиційна зимова шоу-гонка другий рік поспіль була перенесена до Рупольдинга з Ґельзенкірхена через ситуацію з коронавірусом.

Торік Україну на цих змаганнях представляли Віта Семеренко та Дмитро Підручний, які врешті посіли передостаннє, дев'яте, місце. Востаннє Україна перемагала в цій гонці в 2014 році: тоді першими фінішували Валентина Семеренко та Сергій Семенов.

Цього разу від України змагалися олімпійська чемпіонка-2014 Юлія Джима та чемпіон світу-2019 Дмитро Підручний. Вони стали однією з десяти пар, які стартували в гонці.

Традиційно гонка складалася з масстарту та персьюту (старт за результами масстарту), в яких кожен член команди долав по чотири етапи й після кожної стрільби (окрім останньої перед фінішним колом) передавав естафету.

Читайте також: Травма Франциски Пройсс виявилася серйознішою, ніж прогнозувалося: що з біатлоністкою

Як пройшла гонка

Першим етапом змагань став масстарт. Джима без хиб пройшла початкову стрільбу лежачи, вибившись у лідерки гонки. Українка першою передала естафету Підручному, проте далі пішли регуярні помилки на вогневих рубежах, що не дозволило втриматися на першій позиції.

Підручний припустився хиби й пропустив уперед Еріка Лессера, після чого передав естафету другим. Першу стійку що Джима, що Підручний пройшли з однією хибою та після половини гонки йшли четвертими.

Джима схибила одного разу на наступній лежці, а Підручний уперше за гонку припустився одразу двох промахів. Після серії невдалих вогневих рубежів Юлія зуміла знову відстріляти безпомилково й після стійки передала естафету Дмитрові в топ-5 перед останнім етапом.

Українцю так і не вдалося пройти хоча б одне стрільбище без хиб: він не влучив у першу мішень, піднявши кількість промахів України до семи, проте за рахунок помилок суперників зумів фінішувати на другому місці.

Лідерами після масстарту з великим відривом стала команда Німеччини у складі Яніни Геттіх та Еріка Лессер, які єдиними не припустилися жодної хиби на вогневих рубежах (решта мала хоча б по п'ять помилок) і фінішували з часом 31:04.4. На 1:16.6 хвилини від них відстали українці, які мінімально випередили росіян, чинних чемпіонів Євгєнію Буртасову та Матвєя Єлісєєва (+1:17.6)

Читайте також: На чемпіонаті України з біатлону визначились переможці в класичних естафетах: повні результати

Завершальною частиною змагань була гонка переслідування. Німці розпочинали її з 38 секундами фори – найбільшою в історії турніру. За ними майже одночасно стартували Джима й Буртасова.

Юлія знову розпочала з бездоганної, хоч і не дуже швидкої, стрільби, та передала естафету другою. Але на наступному етапі Підручний майже повністю провалив стрільбу, влучивши лише одним патроном із п'яти.

Після першої жіночої стійки німці втратили лідерство: австрійка Ліза Тереза Гаузер обійшла Геттіх, яка припустилася хиби, і напрацювала відрив для напарника Фелікса Ляйтнера. Тим часом Україна на екваторі гонки переслідування випала з топ-6.

Гаузер бездоганно пройшла останню стійку, а три хиби Геттіх майже гарантували Австрії перемогу. З двома помилками провела свою завершальну стрільбу й Джима.

Ляйтнер схибив останнім пострілом на фінальному етапі, проте завдяки гандикапу з легкістю прийшов до фінішу першим, принісши Австрії перемогу в гонці. На другому місці прийшла Росія, а третє здобула Чехія у складі Маркети Давідової та Міхала Крчмажа. Німецькі лідери масстарту цього разу мали вісім промахів, що відкинуло їх на четвертий рядок.

Україна в підсумку фінішувала далеко від другої позиції, яку займала після масстарту, – на восьмому місці. "Синьо-жовті" мали найбільшу кількість хиб серед усіх учасників – 13 – та програли переможцям майже дві з половиною хвилини.

Суспільне Спорт запустило подкаст "Коментаторська": слухайте епізод про стан українського біатлону

Різдвяна гонка-2021: результати

 1. Австрія (Ліза Тереза Гаузер / Фелікс Ляйтнер, 7+2) 32:15.5*
 2. Росія (Євгєнія Буртасова / Матвєй Єлісєєв, 5+3) +56.8
 3. Чехія (Маркета Давідова / Міхал Крчмаж, 8+5) +59.7
 4. Німеччина-2 (Яніна Геттіх / Ерік Лессер, 0+8) +1:19.2
 5. Швейцарія (Лєна Геккі / Йоша Буркгальтер, 7+6) +1:19.2
 6. Фінляндія (Марі Едер / Теро Сеппала, 7) +1:32.7
 7. Італія (Доротея Вірер / Лукас Гофер, 6+6) +1:58.7
 8. Україна (Юлія Джима / Дмитро Підручний, 7+13) +2:27.0
 9. Канада (Емма Ландер / Скотт Ґоу, 9+8) +2:32.3
 10. Німеччина-1 (Ванесса Гінц / Бенедікт Долль, 7+8) +2:40.3

*Вказано час гонки переслідування. Хиби – за дві гонки.

Читайте також: Меркушина та Труш виграли одиночну змішану естафету на чемпіонаті України: результат гонки
 • Як минув останній етап Кубка світу календарного року:

Що далі

 • П'ятий етап Кубка світу в німецькому Обергофі відбудеться 6-9 січня.
Читайте також: Юлія Журавок та Андрій Орлик – чемпіони України з біатлону в гонках переслідування: результати
На початок