Українського біатлоніста Бригадира відсторонили від змагань через позитивну допінг-пробу

Українського біатлоніста Бригадира відсторонили від змагань через позитивну допінг-пробу

Українського біатлоніста Бригадира відсторонили від змагань через позитивну допінг-пробу
. Andrei Ivanov / biathlon.com.ua

Справа стосується допінг-проби початку 2021 року.

Український біатлоніст Руслан Бригадир отримав відсторонення від змагань через позитивну допінг-пробу. Про це повідомляє Biathlon.com.ua.

Причина відсторонення Бригадира пов'язана з його позитивною допінг-пробою. 27 березня 2021 року офіцер допінг-контролю Національного антидопінгового центру Україну взяв пробу сечі у Бригадира.

Допінг-проба біатлоніста виявилася позитивною. В організмі Бригадира було виявлено речовину, яка знаходиться у забороненому списку Всесвітнього антидопінгового агентства.

Рішення про відсторонення Бригадира вступило у силу з 20 грудня 2021 року. Це означає, що біатлоніст відсторонений та не зможе брати участь у змаганнях, а також у тренувальних зборах.

Важливо. Бригадира відсторонили, а не дискваліфікували. Це означає, що остаточний вирок по його справі не прийнято, і біатлоніст має можливість оскаржити рішення.

Чи бували подібні випадки раніше?

Бригадир - не перший український біатлоніст, який був замішаний у допінг-справах. Перший зафіксований випадок - позитивна допінг-проба ексбіатлоністки Оксани Хвостенко у 2011 році, за яку вона отримала один рік дискваліфікації.

Також дискваліфікацію за вживання допінгу отримували Сергій Сєднєв (на два роки) та Ольга Абрамова, однак з останньої було зняти обвинувачення після апеляції у Спортивний арбітражний суд (CAS).

Дискваліфікацію за вживання допінгу міг отримати ще один біатлоніст - Артем Тищенко. Але через кілька місяців було встановлено, що концентрація мельдонію, яка була знайдена у його організмі, була меншою за заборонену, а тому він повернувся до виступів.

Хто такий Руслан Бригадир

  • 24-річний український біатлоніст.
  • Перші гонки у кар'єрі Бригадир провів у сезоні 2015/16 на юніорському рівні.
  • Найкращий результат Бригадира у кар'єрі - "срібло" у чоловічій естафеті на етапі Кубка IBU в Арбері у сезоні 2020/21.
  • У сезоні 2021/22 Бригадир виступив у п'яти гонках етапів Кубка IBU. Найкращий результат - 68-е місце у спринті Шушену.
На початок