Михайло Романчук - бронзовий призер чемпіонату світу з плавання на короткій воді

Михайло Романчук - бронзовий призер чемпіонату світу з плавання на короткій воді

Михайло Романчук - бронзовий призер чемпіонату світу з плавання на короткій воді
AP

Єдина медаль України на турнірі.

Український плавець Михайло Романчук - бронзовий призер з плавання на короткій воді (25 метрів). Романчук проплив з третім часом на дистанції 1500 метрів вільним стилем.

Романчук підходив до чемпіонату світу-2021 на короткій воді у статусі чинного чемпіона. У 2018 році український плавець переміг з часом 14:09.14 хвилин, який залишається рекордом чемпіонатів світу.

У кваліфікації 1500-метрівки вільним стилем Романчук проплив із найкращим часом, випередивши представника Тунісу Ахмеда Хафнауї на одну секунду. Але стати переможцем на цій дистанції не зміг.

Читайте також: Михайло Романчук з найкращим часом вийшов у фінал 1500 метрів на чемпіонаті світу з плавання

Як виступив Романчук?

Крім тунісця Хафнауї, головними конкурентами Романчука у боротьбі за "золото" чемпіонату світу були німець Флоріан Веллброк та італієць Грегоріо Пальтріньєрі - володар світового рекорду на цій дистанції. У кваліфікації німецький та італійський плавці показали третій та четвертий результати відповідно, випливши за 14:30 хвилин.

Загалом у фінал пройшли вісім плавців. Романчук завдяки перемозі у кваліфікації плив дистанцію на четвертій доріжці.

Першу частину дистанції Романчук вів боротьбу з Веллброком та тунісцем Хафнауї за перше місце. Веллброк плив першим, проте відставання українця та тунісця було незначним.

Проте на другій частині дистанції Веллброк відірвався від Хафнауї та Романчука, тож українцеві довелося вести боротьбу вже за "срібло". Однак її Романчук також програв - на фініші Хафнауї випередив українця.

А ось Веллброк не лише став чемпіоном світу з плавання, але й встановив новий світовий рекорд. Попередній рекорд італійця Палтріньєрі німецький плавець перевершив на півтори секунди.

  • Плавання. 1500 метрів вільним стилем (чоловіки). Фінал
  1. Флоріан Веллброк (Німеччина) - 14:06.88 хвилин

Що означає результат Романчука?

  • Друга медаль Романчука у кар'єрі на рівні чемпіонатів світу на короткій воді. У 2018 році він переміг на цій дистанції.
  • Особистий рекорд Романчука на 1500-метрівці (коротка вода) залишається 14:09.14, який українець встановив у фіналі чемпіонату світу-2018.
На початок