Три українки змагатимуться в перших масстартах біатлонного сезону: старт-листи на гонки

Три українки змагатимуться в перших масстартах біатлонного сезону: старт-листи на гонки

Оновлено
Три українки змагатимуться в перших масстартах біатлонного сезону: старт-листи на гонки
. Andrei Ivanov / biathlon.com.ua

У чоловічому масстарті українців не буде.

Четвертий етап Кубка світу з біатлону закінчиться першими в сезоні гонками з масовим стартом. Спершу на дистанцію підуть жінки, після них - стартуватимуть чоловіки. Ці старти також будуть останніми в рамках Кубка світу в календарному 2021 році.

Принцип відбору на масстарти на Кубку світу наступний: топ-25 загального заліку Кубка світу потрапляють автоматично, а ще п'ять спортсменів добирають за виступами на конкретно цьому етапі.

Україна матиме своє представництво в одній з двох гонок - у жіночому масстарті.

ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ - ТУТ

Старт-лист на жіночий масстарт (початок о 13:45)

ОНОВЛЕНО: одразу п'ять біатлоністок знялися з масстарту, що дало можливість взяти участь в цій гонці також Юлії Джимі - на старт вийде три українки.

  • 23. Олена Білосюк
  • 25. Юлія Джима
  • 27. Дар'я Блашко

Білосюк та Блашко показали успішні виступи в спринті та переслідуванні (обидва рази фінішували у топ-30), набрали більше 30 очок за цей етап. В Олени Білосюк - 39 очок і вона третьою пройшла за квоткою найкращих на етапі, у Дар'ї Блашко - 33 очки і вона, поки що, є першою запасною.

Утім, точно у масстарті не виступатиме Тірілл Екгофф (норвежка достроково завершила виступи в Ансі) - відповідно, Блашко потрапить у масстартДжессіка Їслова перейде з 27-го стартового номера на 25-й, запасних за квотою топ-25 немає. Тож місце Екгофф займе Блашко..

І Білосюк, і Блашко востаннє змагалися у масстарті на чемпіонаті світу-2021 - тоді були єдиними представницями України.

"У нас була ціль - виступати в мас-старті, слава богу Олена та Дар'я зробили обидві гонки на доброму рівні, тішимося двома, але хотіли три [біатлоністки у масстарті]. Думаю, багато команд хотіло б більше, але є як є. Масстарт - новий шанс, відпочинемо скільки зможемо і будемо боротися", - сказав Урош Велепець в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Усього в масстарті змагатимуться представниці 12 країн. Найбільше представництво у Швеції - п'ять біатлоністок (під питанням - участь Лінн Перссон, яка пропускала переслідування).

З першого ряду гонку розпочнуть Марте Олсбю Ройзеланн, Ельвіра Еберг та Дінара Алімбєкова.

Повний старт-лист (неостаточний) - тут

Старт-лист на чоловічий масстарт (початок - о 15:45)

Україна не буде представлена в чоловічому масстарті. Основна команда пропускає етап в Ансі, інші біатлоністи не змогли набрати жодного очка в особистих гонках, щоб теоретично поборотися за місце в цьому старті.

Усього в масстарті змагатимуться атлети з 10 країн, найбільше представництво буде в Норвегії - шість біатлоністів. Утім, ніхто з норвежців не стартуватиме з першого ряду. Там розпочнуть гонку: Кантен Фійон Майє - Себастьян Самуельссон - Емільєн Жаклен.

Також у чоловічому масстарті будуть одразу чотири дебютанти, серед них норвежці Сіверт Баккен та Філіп Ф'єлд Андерсен.

Повний старт-лист (неостаточний) - тут

Що відомо

На початок