Біатлон: Кубок IBU

Біатлон: Кубок IBU

Катерина Бех – у топ-10 спринту на етапі Кубка IBU в Обертілліасі: результати гонки

Катерина Бех – у топ-10 спринту на етапі Кубка IBU в Обертілліасі: результати гонки

Катерина Бех – у топ-10 спринту на етапі Кубка IBU в Обертілліасі: результати гонки
biathlon.com.ua

Для українки цей результат став найкращим за майже рік. Решта українок фінішували поза топ-30.

На завершальному етапі Кубка IBU з біатлону в 2021 році – в австрійському Обертілліасі – відбулася спринтерська гонка серед жінок.

Україну в цій гонці представляли Валентина Семеренко, яка раніше посіла тут четверте місце в індивідуалці, Віта Семеренко, Анна Кривонос, Катерина Бех та Надія Бєлкіна.

Першою з українок на трасу вийшла Валентина Семеренко. Порівняно з індивідуальною гонкою, спринт для олімпійської чемпіонки видався менш вдало. Біатлоністка припустилася хиби на першій стрільбі, а на другій заробила одразу три кола штрафу. В підсумку вона програла переможниці етапу, росіянці Анастасії Швеченко, майже дві хвилини. Однак за швидкістю стрільби й ходу українка була в топ-15.

Її сестра Віта Семеренко, яка також повернулася на рівень IBU після невдалого старту на Кубку світу, так само припустилась чотирьох промахів: по два на кожній стрільбі. Через нижчу швидкість Віта поступилася лідерці 2:37.4 хвилини, що стало найбільшим відставанням від переможниці в "синьо-жовтих".

Катерина Бех, яка стартувала третьою серед українок, краще відпрацювала на вогневих рубежах і припустилася лише однієї хиби на останньому стрільбищі. Біатлоністці вдалося фінішувати 10-ю, що стало її найкращим результатом у цьому сезоні. Востаннє Бех потрапляла до топ-10 на Кубку IBU в січні цього року, коли завоювала "бронзу" в німецькому Арбері в індивідуальній гонці.

Четвертою на трасу вийшла Анна Кривонос. Як і Бех, спортсменка чисто пройшла стрільбу лежачи, а от стоячи припустилася трьох хиб.

Найпізніший стартовий номер мала Надія Бєлкіна, яка починала гонку 104-ю. Вона також не пройшла гонку безпомилково й отримала коло штрафу вже на першій стрільбі. Проте Бєлкіна змогла єдиною з українок чисто пройти стійку та врешті ввійшла до топ-40. Посісти краще місце завадила низька швидкість що на стрільбі (69-та позиція за швидкострільністю), що на лижні (50).

Усі спортсменки, які ввійшли до топ-5, продемонстрували ідеальну стрільбу без жодної хиби. Чемпіонкою етапу стала росіянка Анастасія Шевченко.

Кубок IBU (Обертілліах, Австрія). Спринт. Жінки

 1. Анастасія Шевченко (Росія, 0+0) 21:39.3
 2. Паула Боте (Франція, 0+0) +0.3
 3. Каролін Оффіґстад Кноттен (Норвегія, 0+0) +6.1
 4. Євгєнія Буртасова (Росія, 0+0) +8.2
 5. Камілла Бене (Франція, 0+0) +17.3
 6. Франциска Гільдебранд (Німеччина, 0+1) +17.7

...

 • 10. Катерина Бех (0+1) +49.5
 • 37. Надія Бєлкіна (1+0) +1:43.6
 • 46. Валентина Семеренко (1+3) +1:57.8
 • 53. Анна Кривонос (0+3) +2:10.5
 • 59. Віта Семеренко (2+2) +2:37.4
На початок