Проблеми зі стрільбою Джими та драматичні переслідування: ключові моменти етапу в Гохфільцені

Проблеми зі стрільбою Джими та драматичні переслідування: ключові моменти етапу в Гохфільцені

Дайджест ключових подій від Суспільне Спорт.

Більша частина біатлонних стартів у грудні уже позаду: в Гохфільцені закінчився третій етап Кубка світу, який тривав без глядачів упродовж трьох днів. Біатлоністи визначали найкращих у спринтах, переслідуваннях та естафетах.

Цей етап став також останнім у календарному році для основи чоловічої збірної України - команда пропускатиме останній етап в Ансі, відправиться на збір до Італії.

За підсумками третього етапу коментатор біатлону Олексій Мандзій виділяє основні моменти, якими запам'ятався Гохфільцен. Дивіться дайджест у форматі відео:

Ключові моменти

  • В України не було фінішів у топ-10, але одразу п'ять потраплянь у топ-20

Біатлоністи збірної України за стартові три етапи Кубка світу не показали жодного фінішу в топ-10 в особистих гонках. Однак якщо за перші два етапи в українців було чотири потрапляння у топ-20, то на третьому - одразу п'ять (такі результати були в Артема Прими, Дмитра Підручного, Юлії Джими та Олени Білосюк - усі оновили найкращі особисті результати в сезоні).

В естафеті жінки фінішували п'ятими (покращили попередній результат вдвічі), чоловіки - сьомими (на два місця гірше). У заліку Кубка націй - чоловіки опустилися на сьоме місце, а жінки - піднялися на восьме.

Читайте також: Залік Кубка націй з біатлону: на якому місці Україна після трьох етапів
  • Ключове питання етапу - що зі стрільбою Юлії Джими?

Юлія Джима - лідерка збірної України з біатлону, яка показує найкращу форму у команді на старті цього сезону. Утім, Юлія йде лише на 20-му місці у загальному заліку і має один фініш у топ-15 найкращих.

Такі результати пов'язані з нестабільною стрільбою - у жодній гонці цього сезону Джима не закрила усі мішені, а її загальний відсоток влучності - 79% (в особистих гонках). У жодному сезоні раніше Юлія не мала нижчої точності за 80%.

Після кількох стартів тренер Джими Урош Велепець пояснював її промахи "ризиком", але пройшло уже вісім гонок - не всі помилки можна пояснити ризиком. Тому питання, яке стоїть прямо зараз: що не так зі стрільбою Юлії?

  • Найдраматичніші моменти етапу - гонки переслідування

Переможець чоловічої гонки переслідування визначився у безпосередній перестрілці між двома лідерами на останньому вогневому рубежі (Кантен Фійон Майє переграв Йоганнеса Кюна), а уже після фінішу був змінений результат у боротьбі за третє місце (повторний перегляд фотофінішу визначив володарем "бронзи" Себастьяна Самуельссона).

У жіночий гонці Марте Олсбю Ройзеланн на останніх метрах дистанції наздогнала Ганну Солу, випередила її та забрала перемогу. Хоча по гонку гонки Сола вигравала навіть з перевагою в більш ніж хвилину.

  • Як виглядає топ-5 загального заліку Кубка світу

Зміна лідерів відбулася на третьому етапі - лідерство собі повернув швед Себастьян Самульессон, а у жінок Марте Олсбю Ройзеланн пішла у невеликий відрив. Також у топ-3 жіночого заліку ідуть одразу дві білоруски - Ганна Сола та Дінара Алімбєкова.

  • Топ-5 чоловічого загального заліку: 1. Самуельссон (Швеція) - 250 очок, 2. Жаклен (Франція) - 243 очки, 5. Крістіансен (Норвегія) - 225 очок, 4. Фійон Майє (Франція) - 212 очок, 5. Т. Бьо (Норвегія) - 210 очок
  • Топ-5 жіночого загального заліку: 1. Олсбю Ройзеланн (Норвегія) - 276 очок, 2. Сола (Білорусь) - 238 очок, 3. Алімбекова (Білорусь) - 237 очок, 4. Е. Еберг (Швеція) - 219 очок, 5. Гаузер (Австрія) - 210 очок
Читайте також: Розклад біатлону 2021/22: календар усіх стартів Кубка світу та Олімпіади-2022
На початок