Україна - п'ята у жіночій естафеті на етапі Кубка світу у Гохфільцені: результати гонки

Україна - п'ята у жіночій естафеті на етапі Кубка світу у Гохфільцені: результати гонки

Україна - п'ята у жіночій естафеті на етапі Кубка світу у Гохфільцені: результати гонки
Andrei Ivanov / biathlon.com.ua

Українки покращили результат у порівнянні з першою естафетою і фінішували у топ-5.

Другий змагальний день третього етапу Кубка світу з біатлону закривала жіноча естафета.

Для України ця естафета стала другою у сезоні. Результат першої естафетної гонки в Естерсунді стала одним із найгірших за останні три роки: українки замкнули топ-10 завдяки успішному етапу Олени Білосюк.

Читайте також: Україна замкнула топ-10 жіночої естафети на етапі Кубка світу в Естерсунді: результат гонки

У порівнянні зі стартом в Естерсунді у складі жіночої збірної України відбулася лише одна зміна: Ірина Петренко на першому етапі замінила Анастасію Меркушину, яка повернулася в Україну до лікування. Інших змін у складі не відбулося, бігли ті ж біатлоністки у тій же послідовності за етапами.

Однак вже за підсумками першого етапу Україна втратила місце у топ-10. Ірина Петренко використала лише два додаткові патрони на вогневих рубежах, але ходом по дистанції показала десятий результат, програвши 22.7 секунд.

На передачі естафети та старті другого етапу Юлії Джими Україна займала проміжну 11-у позицію. Покращити результат роботою на вогневих рубежах їй не вдалося: щоразу вона використовувала три додаткових патрони, щоб закрити п'ять мішеней.

Проте ходом Джима була однією з найкращих на етапі - третє місце з відставанням від найшвидшої Марі Едер на 10.3 секунди. А естафету лідерка збірної України передавала на сьомій позиції.

Прогрес збірної України продовжився на етапі Дар'ї Блашко. Хоча після першої стрільби Блашко (два додаткових патрони) Україна втратила позицію, після "стійки" - навпаки піднялася на шосте місце. Відставання від третього місця складало 24 секунди, і шанси на подіум зберігалися.

Олена Білосюк підходила до першої стрільби останнього етапу естафети на сьомому місці. Але боротьбу за високі місця продовжила: жодної хиби та використаного додаткового патрону.

Білосюк використала два додаткові патрони на другій стрільбі. Через це боротися Україна могла лише за потрапляння у топ-5 і змогла досягти цього результату.

Переможницями жіночої естафети стали біатлоністки Швеції. На фініші вони випередили найближчих переслідувачок з Росії на 29 секунд навіть з колом штрафу на останній стрільбі.

Кубок світу. Третій етап (Гохфільцен): жіноча естафета. Результат

  1. Швеція (1+8) 1:13:52.5
  2. Росія (0+10) +29.1
  3. Франція (0+14) +59.2
  4. Німеччина (1+10) +1:06.5
  5. Україна (0+13) +1:33.0
  6. Австрія (0+5)+1:53.7
На початок