Українка Мерешко виграла "бронзу" Паралімпіади-2020 зі світовим рекордом. Як це можливо

Українка Мерешко виграла "бронзу" Паралімпіади-2020 зі світовим рекордом. Як це можливо

Українка Мерешко виграла "бронзу" Паралімпіади-2020 зі світовим рекордом. Як це можливо
. Tokyo2020

Українка змагалася зі спортсменками із "сильнішим" класом, але зачепилася за медаль.

61 медаль Паралімпійських Ігор у Токіо здобула українська плавчиня Єлизавета Мерешко. Їй підкорилася "бронза" на дистанції 100 метрів вільним стилем.

На фініші Мерешко показала час 1:11.07 хвилин, встановивши новий світовий паралімпійський рекорд. При цьому на дистанції українка поступилася двом суперницям - італійці Джулії Терці та американкці Маккензі Коен, а "бронзу" розділила з китаянкою Цзян Юйянь.

Попри це, саме час Мерешко став світовим паралімпійським рекордом. Хоча саме досягнення вона розділила з китаянкою.

Чому Мерешко зарахували світовий рекорд?

У фіналі запливу 100-метрівки вільним стилем змагалися спортсменки, що представляють клас S6 та S7. Клас S7 вважається "сильнішим" за клас S6, тому Мерешко та китаянка Юйянь боролася із більш сильними суперницями.

Виграти заплив Мерешко та Юйянь не вдалося. Але випередити час світового паралімпійського рекорду у класі S6, який належав саме Мерешко, обом спортсменкам виявилося до снаги.

Італійці Джулії Терці вдалося виграти золоту медаль на 100-метрівці вільним стилем з паралімпійським рекордом - на фініші вона показала час 1:09.21 хвилин. Проте підкорити світовий рекорд, що було встановлено у березні 2012-го австралійкою Жаклін Френі, вона не змогла.

Плавання. 100 метрів, вільний стиль (клас - S6, S7)

  • 1. Джулія Терці (Італія) – 1:09.21 хвилин
  • 2. Маккензі Коен (США) – 1:10.22 хв
  • 3. Єлизавета Мерешко (Україна) – 1:11.07 хв
  • 3. Цзян Юйянь (Китай) – 1:11.07 хв

Бронзова медаль Мерешко на Паралімпіаді-2020 стала четвертою на Іграх у Токіо. Дві золоті медалі українка здобула на дистанціях 50 метрів вільним стилем та 100-метрівці брасом. Ще одну срібну нагороду Мерешко виграла на 200-метрівці комплексним стилем.

Загалом у сьомий змагальний день Україна поки що здобула вісім медалей. Дві золоті нагороди на рахунку Андрія Трусова та Максима Крипака.

Читайте також: Українець Крипак зі світовим рекордом виграв "золото" Паралімпіади-2020 у плаванні

Усі медалі України у сьомий змагальний день Паралімпіади-2020

Хто така Єлизавета Мерешко

  • 29-річна параатлетка, яка представляє Херсон і виступає в параплаванні.
  • Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем і 100 метрів на спині. Також має в активі бронзову медаль у естафеті 4х50 метрів вільним стилем.
  • 5-разова чемпіонка світу та 9-разова чемпіонка Європи.
  • На Паралімпіаді в Токіо виступає в категоріях S6, S7, SB5 та SM6, у яких змагаються параатлети, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема ті спортсмени, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.
  • Мерешко – параатлетка з церебральним паралічем. Почала займатись плаванням у віці 11 років для розробки слабких від народження м’язів ніг.
На початок