Україна здобула 12-у медаль Паралімпіади-2020: "бронзу" виграв велогонщик Дементьєв

Україна здобула 12-у медаль Паралімпіади-2020: "бронзу" виграв велогонщик Дементьєв

Україна здобула 12-у медаль Паралімпіади-2020: "бронзу" виграв велогонщик Дементьєв
. Tokyo2020

Перша медаль для України на Паралімпіаді-2020.

Україна здобула дванадцяту медаль Паралімпійських Ігор у Токіо. Велогонщик Єгор Дементьєв виграв "бронзу" у гонці переслідування.

Дементьєв підходив до Ігор у Токіо у якості паралімпійського чемпіона саме у гонці переслідування. У 2016 році він випередив австралійця Алістера Донах'ю у фіналі, завдяки чому здобув "золото".

Змагання у Токіо проходили у форматі кваліфікації, після чого мали відбутися бронзовий та золотий фінали. Дементьєв повинен був потрапити у топ-2 кваліфікації, щоб боротися за "золото", та у топ-4, щоб взагалі мати шанс на медалі.

Головними претендентами Дементьєва стали той-таки Донах'ю, а також француз Доріан Фулон - чемпіон світу у цьому виді спорту.

У кваліфікації Дементьєв посів третє місце. Він не зміг випередити ані француза, ані австралійця, через що у підсумку боровся за бронзову медаль Паралімпіади-2020.

Проте "бронзу" Паралімпійських Ігор український велогонщик здобув. У боротьбі з іншим французом Кевіном Ле Кунфом, Дементьєву вдалося вибороти медаль для себе.

А ось боротьбу за "золото" Паралімпіади-2020 виграв Фулон. У фіналі він випередив Донах'ю, причому закінчив виступи у гонці переслідування з новим світовим паралімпійським рекордом, який встановив у кваліфікації: 4:18.274 хвилин.

Хто такий Єгор Дементьєв

  • 34-річний параатлет, що народився в Дніпрі та спеціалізується на велоспорті.
  • Змагається як у велотреку, так і в шосейних гонках.
  • 4-разовий чемпіон Паралімпійських ігор. Двічі ставав першим на Паралімпіаді в Лондоні у 2012 році та ще два рази – у Ріо-де-Жанейро у 2016-му.
  • 3-разовий чемпіон світу з шосейних велогонок і переможець світової першості з велотреку.
  • У Токіо виступає в класах С4-5. До них належать спортсмени, які можуть мати ампутації, порушення роботи м’язів або обмежений діапазон рухів, а також порушення, що впливають на координацію, такі як атаксія та атетоз.
  • У 2011 році Дементьєв отримав компресійний перелом хребта, через що спортсмену в майбутньому довелось перейти з олімпійського спорту до паралімпійського.
На початок