Третє "срібло" Паралімпіади-2020 для України: його здобула фехтувальниця Федота

Третє "срібло" Паралімпіади-2020 для України: його здобула фехтувальниця Федота

Третє "срібло" Паралімпіади-2020 для України: його здобула фехтувальниця Федота
. IWAS

Поки що Україна без "золота" у цьому виді спорту на Іграх у Токіо.

Україна здобула третю срібну нагороду на Паралімпійських Іграх у Токіо. Її виграла 35-річна фехтувальниця Олена Федота.

Федота була лідеркою рейтингу на Паралімпіаді-2020 у жіночій шаблі. До Паралімпіади-2020 вона змагалася на Іграх у Лондоні та Ріо-де-Жанейро, але була змагалася у плаванні.

У боротьбі за "золото" Паралімпійських Ігор Федота зустрілася з представницею Китаю Шумей Тан. Фехтувальниці зустрічалися між собою у попередніх раундах - тоді Федота завдала поразки китаянці.

Проте медальний бій закінчився із перемогою Шумей Тан. Китайська фехтувальниця вже з початку зустрічі почала діяти активніше та нанесла Федоті кілька уколів.

Перша половина зустрічі закінчилася з перевагою Тан - 8:4. Після цього Федота намагалася скоротити відстань, але нанесла лише три уколи китайській фехтувальниці, у відповідь на що отримала сім.

У підсумку 7:15 - Федота стає срібную призеркою Паралімпіади-2020. Та здобуває третє "срібло" для України на Паралімпійських Іграх.

Читайте також: Україна виграла друге "срібло" Паралімпійських Ігор: його здобув фехтувальник Манько

Хто така Олена Федота

  • 35-річна параатлетка, що представляє Харків та виступає у фехтуванні на візках.
  • Спеціалізується на фехтуванні на шпазі та шаблі.
  • Дворазова чемпіонка Європи з фехтування на шаблях у командній і індивідуальній першості, дворазова призерка чемпіонату Європи з фехтування на шпагах у командній і індивідуальній першості , а також дворазова призерка чемпіонатів світу з фехтування на шаблях – так само в командній першості.
  • Паралімпійські ігри з фехтування в Токіо є дебютними для Олени Федоти. Однак раніше спорстменка виступала на Паралімпіадах у Ріо-де-Жанейро (2016) і в Лондоні (2012) у параплаванні.
  • Має ураження опорно-рухового апарату та виступає в категорії В, до якої належать спорстмени, чиї травми впливають на функціонування тулуба та фехтувальної руки.
На початок