Україна здобула перше "золото" на Паралімпіаді-2020: його виграла плавчиня Мерешко

Україна здобула перше "золото" на Паралімпіаді-2020: його виграла плавчиня Мерешко

Україна здобула перше "золото" на Паралімпіаді-2020: його виграла плавчиня Мерешко
. YouTube

Ще одну медаль здобула українка Анна Гонтар.

Плавчиня Єлизавета Мерешко здобула першу золоту медаль для України на Паралімпійських Іграх у Токіо! У перший день змагань Мерешко та ще одна українка Анна Гончар вибороли медалі Паралімпіади на дистанції 50 метрів вільним стилем.

До змагань у Токіо Мерешко підходила у статусі чинної олімпійської чемпіонки. У Ріо-2016 українка виграла чотири золоті медалі, одна з яких - саме на цій дистанції 50 метрів. Крім того, вона була однією з двох прапороносиць на церемонії відкриття Паралімпійських Ігор.

Читайте також: Україна виграла друге "срібло" Паралімпійських Ігор: його здобув фехтувальник Манько

У фіналі дистанції 50 метрів вільним стилем на Паралімпіаді-2020 Мерешко виступила разом із ще двома українками - Анною Гонтар та Вікторією Савіцовою. Причому Мерешко та Гонтар були основними претендентками на медалі: у кваліфікації вони показали другий та третій час, Савіцова була сьомою.

Головною суперницею в боротьбі за "золото" була американка Елізабет Маркс, яка у кваліфікації встановила рекорд Паралімпійських ігор. У фіналі Маркс теж стартувала найкраще, але ближче до кінця дистанції її почла наздоганяти Мерешко - і зрештою змогла випередити!

Читайте також: Україна здобула перше "срібло" на Паралімпіаді-2020: його виграв плавець Коль

Українка Єлизавета Мерешко фінішувала з часом 33.11 сек, випередила на 0.04 сек американку Маркс. А "бронза" дісталася 17-річній Анні Гонтар - українка фінішувала третьою з часом 33.40. Ще одна українка - Вікторія Савцова - закінчила фінал на п'ятому місці!

 • Плавання. 50 м вільним стилем (клас - S6)
 1. Єлизавета Мерешко (Україна) - 33.11 (рекорд Паралімпійських ігор)
 2. Елізабет Маркс (США) - 33.15
 3. Анна Гонтар (Україна) - 33.40
 4. Юан Джанг (Китай) - 33.54
 5. Вікторія Савцова (Україна) - 33.68

Інформація оновлюється...

Хто така Єлизавета Мерешко

 • 29-річна параатлетка, яка представляє Херсон і виступає в параплаванні.
 • Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем і 100 метрів на спині. Також має в активі бронзову медаль у естафеті 4х50 метрів вільним стилем.
 • 5-разова чемпіонка світу та 9-разова чемпіонка Європи.
 • На Паралімпіаді виступатиме в категоріях S6, S7, SB5 та SM6, у яких змагаються параатлети, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті спортсмени, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.
 • Мерешко – параатлетка з церебральним паралічем. Почала займатись плаванням у віці 11 років для розробки слабких від народження м’язів ніг.

Хто така Анна Гонтар

 • 17-річна параатлетка, що представляє Миколаїв і виступає в параплаванні. Паралімпіада в Токіо – дебютна для Гонтар. Вона - наймолодша учасниця збірної України з параплавання в Токіо-2020.
 • Бронзова призерка чемпіонату світу в мікст-естафеті 4х50 метрів. Дворазова чемпіонка Європи на дистанціях 100 метрів на спині та в індивідуальному комплексному плаванні на 200 метрів. Також має в активі 2 срібні та 4 бронзові нагороди континентальної першості.
 • Гонтар має церебральний параліч і виступає в паралімпійських категоріях S7, SB6, SM7. До них належать спортсмени, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті параатлети, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.
На початок